26.10.2017

Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu, Çıraklık Eğitim Merkezini ziyaret ederek kursların verildiği sınıfları gezdi. Ziyarette Başkan Saraçoğlunu Çıraklık Eğitim Merkezi Müdürü İzzet Tarhan ve öğretmenler karşıladı.

Çıraklık Eğitim Merkezi Müdürü İzzet Tarhan, Çıraklık Eğitim Merkezi hakkında Belediye Başkanı Kamil Saraçoğluna bilgiler verdi. Daha sonra Çıraklık Eğitim Merkezi Müdürü İzzet Tarhan ve Öğretmenlerle birlikte sınıfları gezen Başkan Saraçoğlu, öğrencilerle sohbet etti.

Çıraklık Eğitim Merkezin de eğitim gören öğrenciler ile bir araya gelen Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu, burada yaptığı konuşmada, Kütahya da yapılan ve yapılacak olan projeler hakkında bilgiler vererek, öğrencilere çevre temizliği ve kötü alışkanlıklar hakkında tavsiyeler verdi. Başkan Saraçoğlu; Sadece büyükler değil siz küçükler de büyüklere örnek olmalısınız. Gittiğimiz okullarda şehirle ilgili, yaşadığımız yerlerle ilgili sizlerin görüş ve düşüncelerinizi almak bizim göremediklerimizi sizin gördüğünüzü bilerek bunun da bize artı değer kattığına inanıyorum. Geleceğin yöneticileri sizler olacaksınız.

Her gittiğim okulda, her çocuğa, her mahallede nereye gidersek gidelim okuma alışkanlığının oluşturulması adına günde en az yarım saat kitap okumanızı tavsiye ediyorum. Bu bizler için çok ama çok önemli. Öğretmenlerinizin tavsiye ettiği sizin seviyenize uygun olan kitapları günde yarım saat okuyun. Günde yarım saat kitap okumanız zihninize bilgi hazinesi sağlamış oluyorsunuz. Bu okuduğunuz kitaplar sizlere güven ve özgüven oluşturduğunu göreceksiniz. Hayata bakış açınız değişecek, dedi.

Daha sonra öğrenciler ile soru cevap kısmında soruları cevaplandırılan Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu öğrencilerin talep ve isteklerini dinledi. Çıraklık Eğitim Merkezi Müdürü İzzet Tarhan, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu'na günün anısına hediye taktim etti.
Fotoğrafları Paket Halinde İndirmek İçin Tıklayınız.