6.12.2017

Kütahya Belediyesi kültür sanat etkinlikleri çerçevesinde her ay düzenli olarak düzenlediği yetişkin tiyatrosunu sanatseverler ile buluşturmaya devam ediyor.
İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrolarının sahnelediği Hisse-i Şayia Bir Evlilik Komedisi isimli oyun seyirciyle buluştu.
Zihni Göktayın başrolünde yer aldığı oyun, büyük ilgi gördü. Meşrutiyet dönemi tiyatrosunun öncü ismi İbnürrefik Ahmet Sekizincinin oyunu; ayrıldıktan sonra da didişmeye devam eden ve biricik kızlarını bir türlü paylaşamayan(Hissei Şayia) karı kocanın bitip tükenmek bilmeyen kavgalarını konu alırken, oyun izleyicilerden büyük alkış aldı.
Birbirlerine dava üstüne dava açan, gülünç duruma düşseler de bu didişmeden adeta zevk alan; fakat aslında her şeye rağmen birbirini seven karı kocanın ve onların arasında kalan genç kızın öyküsü eğlenceli bir üslupla aktarıldığı oyunun iki perde olarak sahnelendi.
Oyun sonrası Kütahya Valisi Ahmet Hamdi Nayir ve Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu oyunculara teşekkür ederek günün anısına hediye takdim ettiler.
Ziya Göktayda; Kütahyada oyunumuzu sergilemekten son derece mutlu olduk. Bu kalabalığı görünce gönül isterdi ki keşke sabahta bir oyun oynayabilseydik ama inşallah yine Kütahya Belediyemizin önderliğinde önümüzde ki ayda değişik bir oyunla sizlerin karşısında olacağız. Bunun müjdesini de buradan veriyorum. Bizleri sizlerle buluşturan Kütahya Belediyesine ve Belediye Başkanımıza teşekkür ediyorum, dedi.

Fotoğrafları Paket Halinde İndirmek İçin Tıklayınız.