25.12.2017

Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu, Erciyes Kardan Adam Tesisleri'nde Anadolu Yerel Yönetimler Dergisi tarafından 7. düzenlenen "Yılın Yerel Yöneticileri Ödül Töreninde Atık Su Arıtımı Kategorisinde, Kütahya Atık Su Arıtma Tesisi Projesi ile ödül aldı.
Anadolu Yerel Yönetimler Dergisi tarafından bu yıl Kayseride 7.si düzenlenen Yılın Yerel Yöneticileri ödülleri Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkcinin katılımı ile sahiplerini buldu. Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu, Atık Su Arıtımı Kategorisinde, Kütahya Atık Su Arıtma Tesisi Projesi ile Proje ödülünü Anadolu Yerel Yönetimler Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Mehmet Oğuzun elinden alarak yılın başarılı yerel yöneticisi ödülüne layık görüldü.
Aldığı ödüller ile Kütahya Belediyesi'nin yeni çalışmalarında enerji ve güç elde ettiğini vurgulayan Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu şunları söyledi; Gelecek nesillere daha sağlıklı, daha yaşanabilir bir Kütahya bırakmak için suyu doğadan aldığımız gibi tekrar arıtarak doğaya bırakmamız gerekir. Yeni Atık Su Arıtma Tesisimizle birlikte Şehrimize, insanlığa ve doğaya karşı sorumluluğumuzu geleceğe yönelik olarak yerine getirmenin mutluluğu içerisinde olacağız dedi.
Atık Su Arıtma Tesisi projesinin Kütahyaya yapılan en büyük yatırımlar arasında yer aldığını belirten Saraçoğlu; Tesisin yüzde 85'i Avrupa Birliği fonlarından, yüzde 6'sı Çevre ve Şehircilik Bakanlığından, yüzde 9'u da Kütahya Belediyesi kaynaklarından karşılıyoruz.
Atık Su Arıtma Tesisi, Kütahya nüfusunun 2 katı atık suyunu arıtabilecek modern bir tesis olacak. Tesiste sadece arıtma değil, buradaki çamuru da kurutarak enerji üretimide yapılabilecek.
Organizasyonda emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Bu ödülü projelerimizi başarı ile yürüten ekibimiz, Belediye personelimiz ve bize inanan Kütahyalı hemşehrilerimiz adına alıyorum, dedi
Anadolu Yerel Yönetimler Dergisi tarafından 7. düzenlenen "Yılın Yerel Yöneticileri Ödül Törenine Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Eski Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Kayseri Valisi Süleyman Kamçı, Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, İl ve İlçe Belediye Başkanları ve çok sayıda davetli katıldı.
Fotoğrafları Paket Halinde İndirmek İçin Tıklayınız.