19.2.2018

Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu, Kütahya Valisi Ahmet Hamdi Nayir'e Kütahya Belediyesi'nin yapım aşamasında olan Yeni Hizmet Binası, Atık Su Arıtma Tesisi, Hayvan Rehabilitasyon Merkezi ve Zafertepe Yüzme havuzu şantiye alanlarını gezdirdi.

Şantiye gezilerine Yeni Belediye Hizmet Binası çalışmalarını inceleyerek başlayan Başkan Saraçoğlu ve Vali Nayir burada çalışmalar hakkında yetkililerden bilgi aldı.

Gaybiefendi Mahallesi Atatürk Bulvarı eski Otogar mevkiinde bulunan yeni Belediye Hizmet Binasında çalışmalar hızla devam ediyor. Modern ve tarihi izler taşıyacak olan Belediye Hizmet Binasının şehrimizdeki kamu binası anlayışını değiştirecek biçimde yapılması planlanmaktadır. Yaklaşık 8.000 m2’lik 220 araç kapasiteli otoparkı bulunacak olan ve yaklaşık 13.500 m2’lik oturum alanına sahip olan yeni Hizmet Binası içerisinde sonradan kullanılması planlanan rezerv alanları ve dış mekanında özel çim alanları, gezinti yolları, özel çevre ve bina aydınlatmaları, bina girişinde süs havuzları ve saçakları, özel cephe kaplamaları ile mimari açıdan da estetiğe önem verilen binanın yapım işinin tamamlanmasından sonra idari, ticari, Sosyo - Kültürel gibi birimlerin tek çatı altında toplanması hedefleniyor.

İncelemeler esnasında Vali Ahmet Hamdi Nayir ve Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu’na, Başkan Yardımcıları Galip Gültekin, Murat Arık, Fatih Gölgeli, Ali İhsan Ertaş eşlik etti. Fotoğrafları Paket Halinde İndirmek İçin Tıklayınız.