22.2.2018


Kütahya Belediyesi Kültür Sanat Etkinlikleri kapsamında "Acil ve İlk Yardım" konulu Sağlık ve Yaşam söyleşisi düzenlendi.
Haymeana Hanımlar Lokalinde düzenlenen program çok sayıda vatandaşımızın katılımıyla gerçekleştirildi.
Dumlupınar Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Emine Kadıoğlu; Herhangi bir kaza ya da yaşamı tehlikeye düşüren bir durumda, sağlık görevlilerinin tıbbi yardımı sağlanıncaya kadar, hayatın kurtarılması ya da durumun daha kötüye gitmesini önleyebilmek amacıyla olay yerinde, tıbbi araç gereç aranmaksızın mevcut araç ve gereçlerle yapılan ilaçsız uygulamalardır. Yaşamsal fonksiyonların sürdürülmesini sağlamak, hasta/yaralının durumunun kötüleşmesini engellemek, iyileşmeyi kolaylaştırmak ilk yardımın öncelikli amaçlarıdır. Dolayısı ile yapılacak gerekli ilk yardım müdahalelerini doğru bilmek hastaya yapılacak olan sonraki tıbbi müdahalelerin öncüsü olarak risk oluşturacak hayati tehlikeleri ortadan kaldırabilmektedir, dedi.
Söyleşide Dumlupınar Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Emine Kadıoğlu katılımcıların sorular cevaplandırıldı.
Fotoğrafları Paket Halinde İndirmek İçin Tıklayınız.