29.3.2018

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından hayata geçirilen ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan tarafından himaye edilen "Sıfır Atık Projesi" Kütahyada tanıtıldı.

Ülke genelinde mümkün olduğunca daha az atık oluşturarak doğal kaynakların israfının önlenmesi, oluşan atıkların geri dönüştürülerek yeniden kullanılabilirliğini kapsayan, "Sıfır Atık Projesi" bilgilendirme toplantısı İl Özel İdaresi Meclis Toplantı Salonunda gerçekleştirildi.

"Sıfır Atık Projesi" bilgilendirme toplantının açılış konuşmasını yapan Vali Ahmet Hamdi Nayir; Kamu kurum ve kuruluşlarında bu işle görevli arkadaşlarımız temin çalışmalarından, eğitim çalışmalarına, sonraki raporlama çalışmalarına kadar bu işin kontrolünü ve denetimini yapacaklar. Örnek olarak verilen Cumhurbaşkanlığı Külliyemiz ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığımızdaki rakamlar gibi belli periyotlarda ne kadar ayrıştırma yaptığımızı da belirleyerek ilimize ait raporlarda toplam olarak ortaya çıkarmaya çalışacağız. Bu yalnızca kamu kurum ve kuruluşlarında olması gereken bir hadise değil, toplumun tümüne, ülkenin tümüne yayılması gereken bir hadise. Eğer bu kültürü biz önce kamuda görev alan arkadaşlarımıza yerleştirirsek, daha sonra kamudan hizmet almaya gelen vatandaşlarımız örnekleri görüp onlar da evlerine taşırlarsa bunun güzel örneklerini yaşamak mümkün, dedi.

Daha sonra Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü Çevre Yönetimi ve Denetimi Şube Müdürü Turgut Badak projenin tanıtımı ve uygulamasına yönelik bir sunum yaptı.

İl Özel İdaresi Meclis Toplantı Salonunda gerçekleştirilen "Sıfır Atık Projesi" bilgilendirme toplantısına Vali Ahmet Hamdi Nayir, Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu, Vali Yardımcısı Kenan Eskin, ilçe kaymakamları, İl Jandarma Komutanı Albay Tayfun Dündar, İl Emniyet Müdürü Hasan Çevik ile kamu kurum ve kuruluşlarının üst düzey temsilcileri katıldı.
Fotoğrafları Paket Halinde İndirmek İçin Tıklayınız.