3.5.2018

Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu, Kütahya Esnaf ve Sanatkârlar Odasının düzenlemiş olduğu kahvaltı programında oda başkanları ile bir araya geldi.

Kütahya Esnaf ve Sanatkârlar Odasının düzenlemiş olduğu sohbet ortamında gerçekleşen buluşmada oda başkanları ile bir araya gelen Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu, Kütahya Belediyesi'nin gerçekleştirilen ve devam eden projeleri hakkında bilgiler verdi.

Oda Başkanlarının talep ve isteklerini dinleyerek her zaman çözüm odaklı olarak çalıştıklarını ve hizmet olarak hem şehri hem de esnafı kalkındırmak için ellerinden geleni yaptıklarını ve yapacaklarını ifade eden Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu; Kütahya Belediyesi olarak her zaman yasalar çerçevesinde esnaflarımızın yanında olduk, olmaya da devam edeceğiz. Modern bir şehir oluşturmak için çalışmalarımız devam ediyor. Çağımızın gereklerini göz önünde bulundurarak şehrimizde birçok alanda hizmet ürettik. Kütahyamız için çalışıyoruz. Güçlü Kütahyanın yolu güçlü ekonomiden geçiyor. Esnaflarımız şehrimizin can damarıdır. Biz her zaman esnafımızın yanındayız. Onların daha mutlu olması için kalıcı eserler üretmeye gayret ediyoruz. Belediye Başkanı olarak, belirli dönemlerde şehrimizdeki sivil toplum kuruluşlarımızla, her Cuma günü halkımızla, halk günü toplantılarında vatandaşlarımızla, bir araya geldiğimiz gibi yine belirli dönemlerde de siz kıymetli Oda Başkanlarımız ile bir araya gelmeye gayret gösteriyoruz. Bir araya gelmemiz birlik beraberliğimiz ve şehrimiz açısından çok önemli, toplantılarımızda hem geçmiş yılların değerlendirmesini yapıyor, hem de sizlerin beklentileri doğrultusunda karşılıklı istişarelerde bulunma fırsatı buluyoruz. Göreve geldiğimiz tarihten bugüne kadar esnaflarımızın yanında olduk. Gerek ziyaretlerimizle gerekse çeşitli etkinliklerle üzerimize düşen konularda gerekli desteği verdik. Aynı anlayışla çalışmalarımıza devam edeceğiz, dedi.

Ayrıca Kütahya Belediyesi'nin gerçekleştirilen ve devam eden projeleri hakkında bilgiler veren Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu; Hemşehrilerimize daha iyi ve kaliteli hizmet verebilmek adına 2014 ve 2017 yılları arası toplam maliyeti yaklaşık 24 milyon TL olan 79 üst düzey aracı Kütahya Belediyesi Makine İkmal Müdürlüğüne kazandırdık.
2014 ve 2015 yılları arasında toplam 265 bin ton asfalt kaplama yapıldı. 2016 yılında 160 bin ton asfalt kaplama, 2017 yılında ise 155 bin ton soğuk ve sıcak asfalt üretim ve serimi yapıldı.
Tamamlanan projelerimizden olan Yağmur Suyu Hattı çalışmalarımızda sona gelindi. Bu Proje ile özellikle Cumhuriyet, Yıldırım Beyazıt, Fatih ve Gaybiefendi Mahallelerindeki su baskınlarının önüne geçilmiş olacak. 2015 ve 2016 yıllarında toplamda 26.671,00 m / 27 km yağmur suyu hattı döşendi.
Ab Standartlarında toplam maliyeti 80 milyon olan Yeni Atık Su Arıtma Tesisimizin açılışını bildiğiniz üzere geçtiğimiz ay Çevre ve Şehircilik Bakanımız Mehmet Özhasekinin teşrifleri ile gerçekleştirdik. Tesisimiz 90 Bin m3lük suyu arıtabilecek, projenin %85i Avrupa Birliği Fonlarından, %6sı Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve %9da Belediyemizin öz kaynaklarından karşılandı.
Modern ekipmanlara sahip ilk İtfaiye Binamızı şehrimize kazandırdık. Zığra, İkizhüyük, Geven, Alayunt, Okçu Güveççi, Parmakören, Kumarı, Perli, Yeni Bosna Mahallelerimizdeki çok amaçlı Sosyo Kültürel Evler tamamlandı. Vefa ve Sazak Futbol Sahalarının yapımı tamamlandı. Yunusemre, Lala Hüseyin Paşa, Müderris, Yenidoğan, Osmangazi, Fuatpaşa ve Paşam Sultan Mahallelerimizde Yeni Muhtarlık Hizmet Binalarının yapımı tamamlandı. Kültür - Sanat ve Tanıtım Organizasyonları kapsamında 2014, 2015, 2016 ve 2017 yıllarında toplam 168 etkinlik düzenlendi.
Tamamlanan projelerimizin yanı sıra birçok büyük projemizde devam ediyor. Bunlar; Kütahya Belediyesi Yeni Hizmet Binası, Kentsel Dönüşüm çalışmaları, Bengisu Tesisleri, Karadonlu Konak Restorasyon çalışmaları, Kent Giriş Kapıları Projesi, Vefa Mahallesi Üst Geçit Projesi, Ilıca Erkekler Bayanlar Hamamı çalışmaları, Olimpik Yüzme Havuzları Projesi, Zafertepe ve Mehmet Akif Ersoy Mahallelerindeki Yüzme Havuzları İnşaatları, Şehzadeler Güneş Enerjisi Santrali ve Gözlem Evi Projesi, Pazartesi pazaryeri üstü kapatma çalışmaları, Devlet Hatun Hanımlar Lokali, Sukay Park Projesi, Ulu Camii Caddesi Cephe, Altyapı ve Yol Düzenleme Uygulama Projesi, Kütahya Kalesi Restorasyonu, Çevre Düzenleme ve Aydınlatma Projesi, Yoncalı Termal Kent Projesi, Sağlık ve Kültür Turizm Kenti Kütahya Projesi, Kütahya Bilim ve Teknoloji Merkezi (Planeteryum), Çini İhracat Projesi şeklindedir, dedi.

Oda Başkanlarının taleplerinin çözümleri noktasında fikir alışverişinde bulunan Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu, önümüzdeki hafta gerçekleştirilecek olan Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Olağan Genel Kurul Toplantısının hayırlı olması temennisinde bulundu.

Kahvaltı programlarına katılımlarından dolayı Belediye Başkanı Kamil Saraçoğluna teşekkür eden Kütahya Esnaf ve Sanatkarları Odası Birliği Başkanı İbrahim Yiğit ise; Belediye Başkanımız Kamil Saraçoğlunu her zaman esnafımızın yanında gördük. Başkanımızla, esnafımızla birlik beraberlik içinde çalışıyoruz ve çalışmaya devam edeceğiz. Programa katılımlarından ve Kütahyamıza yaptığı hizmetlerden dolayı teşekkür ediyoruz, şeklinde konuştu.

Daha sonra Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu, Kütahya Berberler ve Kuaförler Odası Olağan Genel Kurulu ile yeniden Başkanlığa seçilen Mehmet Çaltıyı ziyaret ederek hayırlı olsun temennisinde bulundu.

Programa Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu, Kütahya Esnaf ve Sanatkarları Odası Birliği Başkanı İbrahim Yiğit, Kütahya Marangozlar Odası, Kütahya İşportacılar Esnaf Odası, Kütahya Lokantacılar Esnaf Odası, Kütahya Terziler Esnaf Odası, Kütahya Sebzeciler Esnaf Odası, Kütahya Kasaplar Esnaf Odası, Kütahya Madeni Eşya Esnaf Odası, Kütahya Şoförler Esnaf Odası, Kütahya Berberler ve Kuaförler Esnaf Odası, Kütahya Fırıncılar Büfeciler Esnaf Odası, Kütahya İnşaatçılar Esnaf Odası, Kütahya Elektrikçiler Esnaf Odası, Kütahya Bakkallar Esnaf Odası, Kütahya Kahveciler Esnaf Odası, Kütahya Minibüsçüler Esnaf Odası Başkanları katıldı.

Fotoğrafları Paket Halinde İndirmek İçin Tıklayınız.