3.5.2018

Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu, Ali Güral Lisesi 4006 TÜBİTAK Bilim Fuarı açılış törenine katıldı.

Kütahya Ali Güral Lisesi öğretmen ve öğrencileri 4006 TÜBİTAK Bilim Fuarı kapsamında hazırladıkları projeleri sergiledi.

Ali Güral Lisesi 4006 TÜBİTAK Bilim Fuarı’nda toplam 30 Proje ve 75 öğrenci yer aldı. Proje Danışman Öğretmenleri ve Öğrencileri ziyaretçileri bilgilendirmek üzere projelerinin başında hazır bulundu.

Fuarın açılışında konuşan Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu; Ali Güral Lisesi öğrencilerimizin şehrimiz ve ülkemize katkı sağlamak adına bu şekilde projeleri geliştirmeleri çok önemli. Gelişmiş ülkelere baktığımız zaman kendi kaynakları ile belli birer noktaya gelmişlerdir. Bu bağlamda projede görev alan 75 öğrencimizi yürekten tebrik ediyor, çalışmalarında başarılar diliyorum, dedi.

4006 TÜBİTAK sergisinde yer alan projelerden bazıları ise Süper Robot Ligi, Doğada Biyolojik Su Arıtma, Osmanlı Mutfağı, Sevgi Atölyesi, Üzgün ya da Düzgün Türkçe şeklindedir.

Açılışa; Kütahya Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu, Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Mehmet Albayrak, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Halil Ertaş, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Yakup Karanfil, bazı okul müdürleri, öğrenci velileri ve çok sayıda vatandaşımız katıldı. Fotoğrafları Paket Halinde İndirmek İçin Tıklayınız.