8.5.2018

Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu, Bahçeşehir Koleji Kütahya Kampüsü 1. Bilim ve Sanat Şenliği açılış törenine katıldı.

Bahçeşehir Koleji Kütahya Kampüsü öğrencileri ve Okul Aile Birliğinin düzenlemiş olduğu 1. Bilim ve Sanat Şenliği kapsamında yapmış oldukları çalışmaları sergiledi.

1 Bilim ve Sanat Şenliğinin açılışında konuşan Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu; Artık eğitim değişiyor. Önceki yıllarda sadece ders kitapları okunur ve ezberlenirdi. Şimdi öğrencilerimiz artık hem ortaokulda hem de lise döneminde kendilerini hayata hazırlıyorlar. Bu ülke için bu insanlık için kendi fikirlerini, düşüncelerini yeni icatlar bularak beyin gücü ile bu millete ve dünyaya katkıda bulunmaya gayret gösteriyorlar. Çocukların düşüncelerini ortaya koyabilmeleri, bunlara zemin hazırlamak çok önemliydi. Artık okullarımız bunu yapıyorlar, bu çalışmaları yapan okullarımızı başta idarecilerimizi öğrencilerimizi milli eğitim müdürlüğümüzü bu konuda tebrik ediyorum. İnşallah bu gelişerek devam eder. Bundan sonra inşallah kendi ülkemizde yeni gelişmeleri çocuklarımız kendi bireylerimiz yapacak. Bu nokta itibariyle emeği geçen teşekkür ediyorum. İnşallah daha iyilerini görmek temennisiyle bu projeye ortak olan projeye çalışan öğrenci kardeşlerimi de gönülden kutluyorum, ifadelerini kullandı.

Bahçeşehir Koleji Kütahya Kampüsü öğrencilerinin ve Okul Aile Birliğinin düzenlemiş olduğu Bilim ve Sanat Şenliği Sergisi öğrencilerin ilgi alanları göz önünde bulundurularak güzel sanatlar, yaratıcı yazarlık, edebiyat, yazılım, yabancı dil, liderlik, mekatronik , astronomi ve uzay bilimleri, yenilenebilir ve sürdürülebilir enerji, havacılık, robotik kodlama,master 6, master junior, stem uygulamaları, akıl ve zekâ oyunları, düşünce eğitimi, arkeoloji, şehir kültürü ve benzeri alanlarda ürettiklerini paylaşmaları, deneyim kazanmaları ve bu alanlarda iş birliğini arttırmaları amaçlı yıl boyunca yapmış oldukları çalışmaları içermektedir.

Daha sonra Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu öğrenci ve öğretmenlerle sohbet ederek çalışmaları hakkında bilgiler aldı.

Bahçeşehir Koleji Kütahya Kampüsünün 1. Bilim ve Sanat Şenliği açılışına; Kütahya Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu, Baro Başkanı Ahmet Atam, İl Emniyet Müdürü Hasan Çevik, İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Başyiğit, bazı okul müdürleri, öğrenci velileri ve çok sayıda vatandaşımız katıldı. Fotoğrafları Paket Halinde İndirmek İçin Tıklayınız.