8.5.2018

Türkiye Basketbol Federasyonu Erkekler Basketbol Bölgesel Ligden 2.lige yükselme müsabakasında 1. Grupta yer alan Kütahya Belediyespor 05.05.2018 Cumartesi günü Dumlupınar Spor Salonunda oynadığı müsabakada ligin kuvvetli ekibi İstanbul Yeşilyurt Spor Kulübünü seyircinin de desteğini alarak 86-70 yenerek 04-10 Haziran tarihlerinde yapılacak olan EBBL Türkiye Şampiyonasına katılma adına büyük avantaj elde ederek 2.lige çıkma yolunda avantaj sağladı.

Güçlü rakibi karşısında üstünlüğü maçın başından sonuna bırakmayan ekibimiz ilk periyotu 20-17 ikinci periyotu 42-35 önde kapattı. Üçüncü ve dördüncü periyotta da üstünlüğünü elden bırakmayan Kütahya Belediyespor, grubun şampiyonluk adaylarından olan İstanbul Yeşilyurt karşında kazanmasını bilerek evinde ve 2.lige çıkma adına önemli bir adım attı. Kütahya Belediyespor bu galibiyetle zorlu grupta 2. sıraya çıkan takımımız 16 Mayıs Çarşamba günü saat 18:00 da Ankara deplasmanında Ankara Anadolu Basket yendiği takdir de Türkiye Şampiyonasına katılacak.

Dumlupınar Spor Kapalı Salonunda gerçekleştirilen müsabakayı çok sayıda basketbol sever ile birlikte Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu, Belediye Başkan Yardımcısı Murat Arık, Kütahya Belediyespor Başkanı ve Belediye Başkan Yardımcısı Fatih Gölgeli izledi.
Fotoğrafları Paket Halinde İndirmek İçin Tıklayınız.