10.5.2018

Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu, yaklaşık 600 yıllık tarihi geçmişe dayanan Balıklı Şeyh Bahşi Mescidi Tekkesini ziyaret etti.

Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik Projeleri kapsamında restore edilip Kütahya İmam Hatip Lisesi Mezun ve Mensupları Derneği (KİHMED) tarafından düzenlenerek "KİHMED Kitap Kahve" olarak faaliyet gösteren 6 asırlık Balıklı Şeyh Bahşi Mescidi Tekkesini (Balıklı Tekkesi), Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu ziyaret etti.

Dernek mensubu ve ahşap sanatçısı Aziz Özbay tarafından iç kısmı ahşap oymacılığı ve süsleme yöntemiyle dekore edilen KİHMED Kitap Kahvede 10 bin civarında kitap bulunuyor. Daha önce çilehane olarak kullanılan Sezai Karakoç, Cemil Meriç, Cahit Zarifoğlu, Necip Fazıl Kısakürek'in isimleri verilen odaları ve tarihi yapıyı inceleyen Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu yetkililerden bilgi aldı. Ayrıca Başkan Saraçoğlu kütüphaneye gelen öğrenciler ile tek tek sohbet ederek hatıra fotoğrafı çektirdi.

Ziyarette Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu'na Balıklı Mahalle Muhtarı Ahmet Aybak eşlik etti. Fotoğrafları Paket Halinde İndirmek İçin Tıklayınız.