8.6.2018

Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu, İlkokul öğrencilerine Okumayı Sevdiren Kitap hediye etti.

2017-2018 Eğitim Öğretim Yılının sona ermesiyle birlikte Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu Orgeneral Asım Gündüz İlkokulu, Şehit Uzman Çavuş Hasan Yaşar İlkokulu ve 80. Yıl Özel İdare İlkokulu öğrencilerini ziyaret ederek Okumayı Sevdiren Kitap adlı kitap hediye etti.

Dönem boyunca sık sık okullarda öğretmen ve öğrencilerle bir araya gelen Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu, bu kez yılsonunda öğrencileri ziyaret edip, Okumayı Sevdiren Kitap adlı 12 bin adet kitabı öğrencilere hediye ederek başarılarının devamını diledi. Daha sonra Başkan Saraçoğlu öğrenci velilerini tebrik ederek, Rabbim çocuklarımızın acısını göstermesin. Ülkesine, milletine hizmet eden hayırlı bireyler olmalarını diliyorum, dedi.

Kütahya Belediyesi Kültür projesi kapsamında "Kütahya Okumayı Seviyor" sloganıyla şehir merkezindeki 4. sınıfa kadar olan 12 bin öğrenciye "Okumayı sevdiren kitap" isimli kitabın dağıtıldığını ifade eden Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu; Belediyecilik sadece alt yada üst yapı hizmetleri veren bir kurum değildir. Belediye olarak Kütahya'da birçok sosyal ve kültürel projeyi de hayata geçirdik, geçirmeye de devam ediyoruz. Çocuklarımız bizim geleceğimizdir. Öğrencilerimiz karnelerini alarak yaz tatiline girecekler. Dağıttığımız kitaptaki içerikler öğrencilerimizi hem eğlendirecek, hem de okumayı sevdirecek. Kitabımızın ismi de zaten okumayı sevdiren kitap. Öğrencilerimizin kitabımızı beğeneceğini düşünüyorum. Kitabımız aynı zamanda çocuklarımıza bir karne hediyesi oldu. Şuan itibariyle ilkokula giden merkezde 12 bin öğrencimiz var. 12 Bin kitap bastırarak tüm ilkokullarımızdaki öğrencilerimize dağıttık. Bizde Kütahya Belediyesi olarak İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzün ve çocuklarımızın her zaman olduğu gibi bugünde yanında olalım istedik, şeklinde konuştu.

İlkokulu öğrencileri ile sohbet edip bol bol kitap okumalarını tavsiye eden Belediye Başkanı Kamil Saraçoğluna, Belediye Başkan Yardımcısı Ali İhsan Ertaş eşlik etti. Fotoğrafları Paket Halinde İndirmek İçin Tıklayınız.