17.6.2018

Kütahya Belediyesi ve Kent Konseyinin işbirliği ile 7den 70e Ilıca Bayram Şenliği Ilıca düzenlendi.

Ramazan Bayramının 3. gününde Ilıca Kaplıcalarında Kütahya Belediyesi ile Kent Konseyinin işbirliğiyle düzenlenen 7den 70e Ilıca Bayram Şenliğinde konuşan Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu; Başı rahmet, ortası mağfiret, sonu ebedi azaptan kurtuluş olan Ramazanın ayımızı birlik ve beraberlik içerisinde geçirdik. Öncelikle inşallah mübarek Ramazan ayında yapmış olduğumuz ibadetleri Rabbim kabul eylesin. Ramazan ayının bitiminde de Rabbim bizlere bayramı bahşetti. Tüm hemşehrilerimin mübarek Ramazan Bayramını kutluyorum. Bugün aynı zamanda Babalar günü, tüm Babalarında Babalar Gününü kutluyorum. Kütahya Belediye ve Kent Konseyi işbirliğiyle Bayramın 3. gününü sizlerle beraber kutlamak amacıyla yaklaşık bir aydır çeşitli hazırlıklar yapıyoruz. Kütahya Valiliği ve Sivil toplum Kuruluşlarının da katkılarıyla hazırlanan 7den 70e Ilıca Bayram Şenliğine hoş geldiniz. Biz Kütahya Belediyesi olarak göreve geldiğimiz günden bu yana Ilıcaya katkı sunmak amacıyla birçok çalışma yaptık, yapmaya da devam edeceğiz. Ilıca Harlek Oteli Belediye olarak devralarak 7 milyonluk bir yatırım yaptık ve şuan Kütahya Belediyesi olarak biz işletiyoruz. Rahmetli Abdurrahman Karaa döneminde Harlek Otel 49 yıllığına Orman Bakanlığından alınmış, bizim dönemimizde bu 49 yıl bitti, 29 yıllığına tekrar biz uzattık. Otelimiz bölge bazında baktığımızda doluluk oranı olarak gayet iyi durumda. Ilıcada yapımı iki etap halinde planlanan ilki Erkekler Hamamı, ikincisi Kadınlar Hamamı olmak üzere toplam 4 bin 616 m2 alanda Ilıca Sarıkız Hamamları inşaatımız hızla devam ediyor. Erkekler ve kadınlar hamamında, 8 adet özel banyo, yıkanma yerleri ve havuzu bulunan projenin birinci etap 26.05.2017 tarihinde inşaatı başlamış olup ve 3.000.000 TL bedelindedir. İkinci etap bedeli 2.573.000 TL toplam 5.573.000 TLdir. Ama Kütahya Belediyesi olarak bizlerin çalışmalarının yanında Ilıcalı vatandaşlarımızın, esnaflarımızın Ilıcaya gelen herkesi ama herkesi evine gelen misafiriymiş gibi karşılaması, kucaklaması gerekiyor. Ilıcayı hep beraber ne kadar el üstünde tutarsak ancak o zaman Ilıca eski günlerine kavuşur. Bu vesileyle tekrar Ramazan Bayramınızı ve Babalar Gününüzü en kalbi duygularımla kutluyor, hepinize katılımlarınızdan dolayı teşekkür ediyorum. Birlik ve beraberliğimizin daim olsun, ifadelerini kullandı.

Hemşehrileri ve çocuklarla sohbet eden Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu, hemşehrilerimiz ve çocuklarla hatıra fotoğrafı çektirdi.
7den 70e Ilıca Bayram Şenliği dernek kermesleri, hediye çekilişi, ikramların sunulması ve yerel sanatçılarımızın canlı müzik dinletisi ile son buldu.

Ilıca Kaplıcalarında düzenlenen Bayram Şenliğine; Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu ve eşi Aysel Saraçoğlu, Belediye Başkan Yardımcıları Murat Arık, Fatih Gölgeli, Ali İhsan Ertaş, Kent Konseyi Başkanı Zekeriya Dağcı ve Kent Konseyi Üyeleri, Yerel Sanatçılar, Sivil Toplum Kuruluşları ve çok sayıda vatandaşımız katıldı. Fotoğrafları Paket Halinde İndirmek İçin Tıklayınız.