15.7.2018

15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri Kütahyada başladı.

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz'daki hain darbe girişiminin 2. yılı sebebiyle düzenlenen Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri Kütahya Hava ve Polis Şehitliği ziyaretleri ile başladı.

Genciyle yaşlısıyla, çok sayıda vatandaşımız şehitleri anmak üzere Kütahya il protokolü ile birlikte Hava ve Polis Şehitliğinde bir araya geldi. Her kabrin başında bir genç Yasin-i Şerif okudu.

Kabir ziyaretlerinin sonrasında İl Müftülüğü görevlileri Kuran-ı Kerim okudu. Kur'an-ı Kerim tilavetinin ardından vatanın birliği ve dirliği için dua edildi.

Şehitlerin kabirlerinin tek tek ziyaret edilip gül bırakıldığı ziyarette Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu; 15 Temmuz hain darbe girişiminin 2. yıldönümünde kahraman şehitlerimizi Allahtan rahmet, gazilerimize acil şifalar diliyorum. Bundan 2 yıl önce gerek dış güçler, gerekse FETÖnün darbe girişiminde bulunduğu o karanlık gecede vatandaşlarımız kendilerini tankların, silahların önüne siper etti. Rabbim onlardan razı olsun. Bunun yanında 250 şehidimizi unutmak mümkün değil. Ülkemizi ve demokrasiyi koruma adına canlarını ortaya koyup şehit olan tüm kardeşlerimize Allahtan rahmet diliyorum, mekânları cennet olsun. Ailelerine sabrı cemil diliyorum, böyle evlatlar yetiştirdikleri için ne kadar övünseler azdır. Şehitlerimize ve yakınlarına çok şey borçluyuz. Hain kalkışmanın yaşandığı o gecede canlarını ortaya koyup gazi olan tüm gazilerimize Allahtan acil şifalar diliyorum. Şehit yakınlarımız, gazilerimiz ve yakınlarının her zaman yanlarındayız.15 Temmuz'u unutmadık, unutmayacağız ve unutturmayacağız, dedi.

Hava ve Polis Şehitliğindeki ziyaretin ardından Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu ve İl protokolü şehitler için Ulu Camide düzenlenen mevlid programına geçti.

Ulu Cami'de düzenlenen mevlitte Kur'an-ı Kerim okunarak, tüm şehitlerimiz için dua edildi. Fotoğrafları Paket Halinde İndirmek İçin Tıklayınız.