15.7.2018

15 Temmuz hain darbe girişiminin 2. yıldönümünde Kütahya Belediyesi tarafından 15 Temmuz konulu fotoğraf sergisi sevgi yolu girişinde açıldı.

15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında Kütahya Belediyesi tarafından Sevgi Yolu girişinde açılan 15 Temmuz konulu fotoğraf sergisinde Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA) ve Kütahya Belediyesinin 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi gecesi ve sonrasında çekilen 100ün üzerinde fotoğraf vatandaşlarımızın ziyaretine sunuldu.

15 Temmuz konulu fotoğraf sergisinin il protokolüyle birlikte açılışını gerçekleştirerek incelemelerde bulunan Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu; 15 Temmuzda terör örgütü FETÖnün gerçekleştirmeye çalıştığı darbe girişimine karşı Türkiyenin her yerinde olduğu gibi şehrimizde de vatandaşlarımız meydanlarda günlerce nöbet tutarak ülkesine sahip çıkmıştır. Açılışını gerçekleştirdiğimiz sergimizde hain darbe girişimi esnasında ve sonrasında Anadolu Ajansı, İhlas Haber Ajansı ve Kütahya Belediyesi tarafından çekilen o geceye ait 100 fotoğraf karesini vatandaşlarımızın ziyaretine sunduk. Göreceğiniz fotoğraflar kahraman Türk Milletinin demokrasisine bayrağına, milletine olan sadakatini yansıtmaktadır. Bu ve buna benzer hain teşebbüslerin gerçekleşmemesi adına Türk Milleti her zaman bir ve beraber olarak tek vücut olmaya devam edecektir, ifadelerini kullandı.

Daha sonra Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu, il protokolüyle birlikte Sevgi Yolu girişinde İl Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı Ahmet Yakup Güzel Sanatlar Lise'nin il genelinde ortaokullar arası düzenlemiş olduğu Dumlupınardan 15 Temmuza Vatan Sevgisi konulu resim yarışmasında dereceye giren ortaokul öğrencilerinin resim sergini ziyaret ederek incelemelerde bulundu. Fotoğrafları Paket Halinde İndirmek İçin Tıklayınız.