26.7.2018

44. Kütahya Çini, Termal, Kültür, Sanat ve Turizm Festivali konser ve çeşitli etkinliklerle devam ediyor.

Kütahya Belediyesi tarafından düzenlenen 44.Kütahya Festivali etkinlikleri kapsamında ünlü sanatçı Yusuf Güney sahne aldı.

Konser öncesi Festival alanını gezen Yusuf Güney, burada çini ustaları eşliğinde çini yaptı.

Ünlü sanatçı Yusuf Güney, Festival alanında konser boyunca söylediği şarkılarla alanı dolduran dinleyicilerine keyifli dakikalar yaşattı. Sanatçının şarkılarına hep bir ağızdan eşlik eden Kütahyalılar, konsere yoğun ilgili gösterdi.

44. Kütahya Çini, Termal, Kültür, Sanat ve Turizm Festivali çerçevesinde düzenlenen konsere yoğun katılım gösteren hemşehrilerini selamlayan Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu; Değerli hemşehrilerim ve geleceğimizin teminatı kıymetli gençler, Kütahya Belediyesi olarak bu yıl 44.’sünü düzenlemiş olduğumuz Kütahya Festivaline hepiniz hoş geldiniz. Bugün sizlerle Yusuf Güney’i buluşturduk. Konserlerimiz festival boyunca ve festival sonrasında da devam edecek. Sizler ve tüm hemşehrilerim adına Yusuf Güney kardeşime emeklerinden dolayı teşekkürlerimi sunuyorum, dedi.

Çini’nin başkenti Kütahya’nın, "Zanaat ve Halk Sanatları" dalında UNESCO Yaratıcı Şehirler ağına giren Türkiye’deki tek şehir ve Dünyada 37 şehirden bir tanesi olduğunu belirten Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu, Yusuf Güney’e günün anısına Çini tabak hediye etti.

Kütahya Belediyesi tarafından 44. Kütahya Çini, Termal, Kültür, Sanat ve Turizm Festivali kapsamında düzenlenen konserler 27 Temmuz'da Grup İmera konseri ile devam edecek. Fotoğrafları Paket Halinde İndirmek İçin Tıklayınız.