28.8.2018


Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu ve AK Parti Kütahya Milletvekili İshak Gazel Kütahyaspor hakkında gündemde yer alan konuları basın mensuplarıyla bir araya gelerek değerlendirdi.

Belediye Sosyal Tesislerinde basın mensuplarıyla bir araya gelerek açıklamalarda bulunan Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu; Şehrimizde Kütahyaspor ile ilgili yapılan birçok değerlendirmeyi yakinen takip ediyoruz. Kütahyaspor şehrimizin en önemli marka takımlarından bir tanesi. Biz yerel seçimlerden önce Kütahyasporumuzun hak ettiği yere ulaşması noktasında elimizden gelen tüm desteği vereceğimiz yönünde hemşehrilerimiz ve tüm sporseverlere sözümüz vardı. Göreve geldiğimiz günden bugüne kadar Kütahyaspora desteğimizi hiçbir zaman eksik etmedik. Her zaman yanlarında olmaya gayret gösterdik. Futbol takımları bireysel sporlar gibi değil, takım sporları olması sebebiyle zaman zaman yenilgilerle ve farklı durumlarla karşılaşıyoruz.
Bizim göreve geldiğimizin ikinci yılında 3. Lige çıkma başarısını göstermiştik. O dönemde hem yönetim hem idari kadro hem de futbolcuların 3. Ligde yaptığı mücadele sonucu 1 yıl orada kaldık.
Ama hak etmediğimiz bir şekilde BAL Ligine düşme sonucuyla karşı karşıya kaldık. Kütahyaspor BAL Ligi takımları arasında bir üst lige çıkabilecek en iyi takımlardan birisiydi. Fakat şanssız bir şekilde bir üst lige çıkamadık.

Biz Kütahya Belediyesi olarak söz verdiğimiz üzere Kütahyasporumuzun maddi manevi yanında olmaya devam edeceğiz ve bundan asla geri adım atmayacağız.
Bildiğiniz üzere Kütahyaspor ile ilgili sosyal medya ve çeşitli mecralarda Kütahyaspor yönetimi, Belediyemiz ve siyasilerimiz sürekli suçlanmakta ama bu noktada hiç kimse elini taşını altına koymamakta. Kütahyaspor sürekli siyasilere mal edilmeye çalışılıyor. Lakin Kütahyaspor sadece siyasilerin ve iktidarın sahip çıkması gereken bir takım olmaması gerekir. Kütahyaspora iş adamlarımızın, esnaflarımızın, sporseverlerin ve tüm Kütahyalıların sahip çıkması gerekiyor. Biz Kütahya Belediyesi olarak bugüne kadar yaklaşık 3 milyona yakın nakdi destekte bulunduk. Geçmiş dönemlere baktığımız zaman bu denli yardımların yapılmadığını görüyoruz. Yapmış olduğumuz yardımlardan pişman değiliz. Çünkü bizler bu yardımları gençlerimiz spor alışkanlığı kazansınlar ve kötü alışkanlıklardan uzak dursunlar diye yapıyoruz.

Ticaret ve Sanayi Odası, 1. Organize Sanayi Bölgesinde (OSB) bulunan yaklaşık 85 firmamız, Esnaf Odaları ve esnaflarımızın takımımıza katkı sunmaları gerekir. Eleştirenler aylık cüzi miktarda Kütahyaspora yardımda bulunsa ve bu sayı daha da arttırılsa takımımızın yaşadığı sıkıntıların büyük çoğunluğu ortadan kalkmış olur. Ama hiç kimse elini taşın altına koymuyor ve herkes birilerinden bekliyor. Başarılı olan şehirlerin takımlarına baktığımız zaman herkesin takımlarına sahip çıktığını görüyoruz. Anlaşma sağlanan tüm futbolcularımıza yönetimin vermiş olduğu sözlerinde arkasında olduğumuz beyan ettik. Belediyemiz ve sayın vekilimizin destekleriyle Kütahyasporun lisans sorunu çözülmüştür. Kamuoyunun bildiği üzere Zafertepe Mahallesinde Kütahya Belediyesi olarak Kütahyaspora 2 adet saha inşa etmiştik. Yine aynı bölgede Kütahyasporumuzun kullanımına sunulmak üzere Valiliğimiz ve Özel İdaremizin de destekleriyle futbolcularımızın konaklayabileceği, içerisinde 30 adet oda, toplantı salonu ve idari odaların bulunduğu bir tesisi Kütahyasporumuza kazandırıyoruz, dedi.

Toplantıda AK Parti Kütahya Milletvekili İshak Gazel ise; Kütahyaspor da yaşanan ve yönetim krizine de sebep olan mali sıkıntıları ortadan kaldırmak adına sorunları kökten çözecek projelere yönelmemiz gerekmektedir.
Şuan Kütahyasporun Belediye Başkanımız ve bizim ortaya koymuş olduğumuz çabalar sayesinde hiçbir borcu yoktur. Kütahyaspor geçmiş dönemlerde Sosyal Güvenlik Kurumu ve Maliyeye borcu olan bir takımdı. Bu borçların hepsi bizlerin vermiş olduğu destekler sayesinde ortadan kalktı. Kütahyaspor sadece belirli bir kesimin sorunu değil Belediye Başkanımızın da ifade ettiği gibi Kütahyada yaşayan ve Kütahyadan ekmek yine herkesin meselesidir ve bu meseleyi hep birlikte ele alarak çözmemiz gerekmektedir, şeklinde konuştu. Fotoğrafları Paket Halinde İndirmek İçin Tıklayınız.