19.9.2018


Kütahya Belediyesinin Okçu-Güveççi mahallelerimize ortak alan olarak inşa etmiş olduğu Sosyo Kültür Merkezi ve Mahalle Parkının açılışı düzenlenen törenle gerçekleştirildi.

Açılış töreninde Okçu Mahalle Muhtarı Ali Yaman ve Güveççi Mahalle Muhtarı Hasan Bozdağ Belediye Başkanı Kamil Saraçoğluna mahallelerine yapmış olduğu katkı ve desteklerinden dolayı teşekkür ederek çalışmalarında başarılar diledi.

Okçu ve Güveççi mahallelerimize yakışır hizmetlerinden dolayı Belediye Başkanı Kamil Saraçoğluna teşekkür eden İl Genel Meclis Başkanı Musa Yılmaz; Yerel yönetimler olarak Belediye Başkanımız Kamil Saraçoğlu ve bizler kendi alanlarımızda ciddi çalışmalara imza atıyoruz. Bugün açılışı gerçekleştirilen Sosyo Kültürel Merkez neredeyse bir kaymakamlık binası kadar görkemli. İki mahallemizin birleştiği noktaya Kütahya Belediyesi tarafından kazandırılan bu esere mahalle muhtar ve mahalle sakinlerimizin sahip çıkması gerekiyor. Sosyo Kültürel Merkezi bölgeye kazandıran Belediye Başkanımız Kamil Saraçoğlu ve ekibini tebrik ediyor, Kütahyamız ve mahalleli vatandaşlarımıza hayırlar getirmesini temenni ediyorum, dedi.

Açılış töreninde Belediye Başkanı Kamil Saraçoğluna teşekkürlerini sunan AK Parti Kütahya İl Başkanı Ali Çetinbaş; Hayal edemeyeceğimiz bir takım hizmetleri, kendileri gibi olan, kendileri gibi düşünen, onlar gibi yaşayan, düğünleri dernekleri onlar gibi olan insanlar idareci konumuna gelmiş ve onlar gibi olduğu için en çok onlara değer veren, halkın içinden olduğu için halk gibi düşünen ve onların yanından hiçbir zaman ayrılmayan bende Okçuluyum, Güveççiliyim onlara hizmet etmek istiyorum diyen Belediye Başkanımız Kamil Saraçoğlunun bu millete hizmet etme sevdasından kaynaklanıyor. Huzurlarınızda kendisine teşekkür ediyorum, diye konuştu.

Okçu ve Güveççi mahallelerimizde ikamet eden hemşehrilerimizin ortak alan olarak hizmetine sunulan Sosyo Kültür Merkezi ve Mahalle Parkının açılışında katılımcılara hitap eden Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu; 4 Buçuk yıl önce bu mahallelerimizi Belediye Başkanı adayı olarak ziyaret ettiğimizde vatandaşlarımıza tüm şehrimiz ile ilgili 43 proje sözümüz vardı. Bu 43 projemize ilave olarak farklı projelerimizi de Belediye Başkanı seçildikten sonra ortaya koymuştuk. Geriye dönüp baktığımız zaman söz konusu 43 proje ve ilave projelerin %95nin üzerinde projeyi bitirdiğimizi ve hemşehrilerimizin kullanımına sunduğumuzu hep birlikte görüyoruz. Kütahyamızda bulunan 65 mahallemizi evladımız gibi görüyor ve her birisine yasalar çerçevesinde eşit şekilde hizmet etmeye gayret ediyoruz, şeklinde konuştu.

Zığra, İkizhüyük, Alayunt, Yenibosna, Ağaçköy, Kumarı, Parmakören, Perli, Geven, Siner ve Okçu-Güveççi olmak üzere 11 adet Sosyo Kültür Merkezimizden Zığra ve İkizhüyükün açılışını daha önce gerçekleştirerek vatandaşlarımızın hizmetine sunulduğunu ifade eden Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu; Bugün açılışını gerçekleştirdiğimiz Okçu-Güveççi ile birlikte toplamda 3 adet Sosyo Kültür Merkezimiz bulunmaktadır. 660 m2 alana inşa etmiş olduğumuz Okçu Güveççi Sosyo Kültür merkezimiz 2 kat ve 2 salondan oluşmaktadır, dedi.

Geri kalan Kumarı, Ağaçköy, Yenibosna, Kirazpınar, Alayunt, Parmakören, Geven ve Perli olmak üzere toplam 8 adet Sosyo-Kültür Merkezimizin de inşaatı çalışmalarının tamamladığını ve en kısa sürede açılışını yaparak vatandaşlarımızın hizmetine sunulacağını dile getiren Başkan Saraçoğlu, Sosyo Kültür Merkezlerin ve Mahalle Parkımızın şehrimiz ve hemşehrilerimize hayırlı olmasını temenni ediyorum, ifadelerini kullandı.
Okçu ve Güveççi mahallelerimizde ikamet eden vatandaşlarımızın ortak kullanım alanı olarak yaklaşık 14 bin m2 alana sahip olan parkımızın içine vazolu süs havuzu, içerisinde yürüyüş yolları, iki ayrı bölümde modern çocuk oyun grupları, üstü kapalı kamelyalardan oluşan kent mobilyaları, banklar, çöp kovaları, açık alan fitnes spor aletleri mevcuttur. Ağaçlandırma çalışmaları tamamlanan, otomatik sulama sistemleri kurulmuş ve çimlendirilmiş büyük yeşil alanları tamamlanarak hemşehrilerimizin hizmetine sunuyoruz, dedi.
Konuşmaların ardından dua edilerek Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu ve il protokolü tarafından açılış kurdelesi kesildi.

Tören, Okçu-Güveççi Sosyo Kültür Merkezinin incelenmesi ve Kütahya Belediyesinin ikramları ile sona erdi.

Törene; Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu, Vali Yardımcısı Arif Yalçın, İl Genel Meclis Başkanı Musa Yılmaz, Belediye Başkan Yardımcıları Murat Arık, Fatih Gölgeli, Ali İhsan Ertaş, AK Parti Kütahya İl Başkanı Ali Çetinbaş, AK Parti Kütahya Merkez İlçe Başkanı Mehmet Eşsiz, AK Parti Kütahya İl Kolları Başkanı Esra Zeytin Sürücüoğlu, AK Parti Kütahya İl Gençlik Kolları Başkanı Ahmet Batur, Mahalle Muhtarları, Kütahya Belediyesi Birim Müdürleri, Daire Müdürleri ve çok sayıda vatandaşımız katıldı.
Fotoğrafları Paket Halinde İndirmek İçin Tıklayınız.