20.9.2018

Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu, 19 Eylül Gaziler Günü etkinlikleri kapsamında gaziler ve aileleri onuruna düzenlenen akşam yemeğine katıldı.

İl Müftüsü Hüseyin Hazırların duasıyla başlayan programın açılış konuşmasını yapan Vali Ahmet Hamdi Nayir; Gazi Mustafa Kemal Paşamıza, Gazi unvanının veriliş yıl dönümünü birlikte, düzenlenen programlarla kutluyoruz. Malazgirtten Çanakkaleye, Dumlupınardan 15 Temmuza kadar bu toprakların bize yurt olması için, özgürlüğümüz, mukaddesatımız, ezanımız, bayrağımız için can veren şehitlerimizi anıyoruz. Yine can vermeye hazır olduğunu gösteren gazilerimizi minnetle anıyoruz. Bu topraklar onların sayesinde bize yurt oldu. Bugün burada özgür bir ortam içerisinde bulunuyorsak yine onların sayesinde. Bizim davetimize icabet edip geldiğiniz için her bir gazimize ve ailesine ayrı ayrı teşekkür ediyorum, bizleri burada yalnız bırakmadığınız için. Şehitlerimizi rahmetle anıyoruz. Gazilerimizden irtihal-i dar-ı beka edenleri yine rahmetle anıyoruz. Hayatta olanlara sağlık, sıhhat diliyoruz, inşallah ömürlerinin geri kalan kısımlarını da aileleriyle birlikte mutlu ve mesut geçirmelerini diliyoruz. Umuyor ve diliyoruz ki bu topraklar için can veren erleri bu millet unutmasın, onların hatıralarını yaşatsın. Aileleriyle bir aile olduğumuzu gelecek nesillere de aktarıp devam ettirelim, dedi.

Kütahya Valiliği tarafından İl Özel İdaresi Sosyal Tesislerinde düzenlenen yemek programına; Vali Ahmet Hamdi Nayir ile eşi Münevver Nayir, Hava Er Eğitim Tugay ve Garnizon Komutanı Hava Piyade Tuğgeneral Necati Gündüz, Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu ile eşi Aysel Saraçoğlu, Cumhuriyet Başsavcısı Evren Akbey, Adli Yargı İlk Derece Mahkemesi Adalet Komisyonu Başkanı Celal Yücel, DPÜ Rektörü Prof. Dr. Remzi Gören, İl Jandarma Komutanı Albay Tayfun Dündar, İl Emniyet Müdürü Hasan Çevik, İl Genel Meclisi Başkanı Musa Yılmaz, protokol üyelerinin eşleri, STK Temsilcileri, bazı daire müdürleri gaziler ve aileleri katıldı. Fotoğrafları Paket Halinde İndirmek İçin Tıklayınız.