28.9.2018

Kütahya Belediyesi, sosyal belediyecilik alanında hayata geçirdiği projelerle örnek uygulamalara imza atarken, her kesimden vatandaşın ihtiyacına yönelik projelere imza atıyor.

İnsana dokunan hizmetlerle sosyal belediyecilik alanında önemli çalışmaları hayata geçiren Kütahya Belediyesi, yürütülen saha çalışmaları ile ihtiyaca yönelik projeler ile vatandaşlarımızın yanında yer almaya devam ediyor.

Engelli hemşerilerimizin sıkıntılarını ortadan kaldırmak adına çalışmalarına devam eden Kütahya Belediyesi, engelli vatandaşlarımıza hizmet etmek, onlar için yaşam alanlarını kolaylaştırmak, caddelerde, sokaklarda tüm kamu kurumlarında rahat bir şekilde işlerini görebilmeleri noktasında düzenlemeler yapıyor.

Kütahya Belediyesi tarafından yapımına başlanacak olan Yamantürk Engelsiz Yaşam Merkezi ile engelli vatandaşlarımızın günlük hayatta karşılaştığı sıkıntıları ortadan kaldıracak ve engelliler yararına hizmet veren dernekleri tek çatı altında toplayacak.

Yamantürk Engelsiz Yaşam Merkezi, Kapalı Spor Salonu, Gençlik Merkezi, Evlendirme Dairesi ve Yüzme Havuzunun bulunduğu Kütahya Kent parka toplam 2000 m2 olarak inşaa edilecek.

Zemin ve birinci katı engelsiz yaşam ofisi olarak kullanılacak olan, Yamantürk Engelsiz Yaşam Merkezinin ikinci katı Kent Konseyinin kullanımına ayrılacaktır. Fotoğrafları Paket Halinde İndirmek İçin Tıklayınız.