15.10.2018


Kütahya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen Amatör Spor Haftası Etkinlikleri kapsamında ’Sporun Enleri’ düzenlenen törenle ödüllerini aldı.

Gençlik Merkezinde düzenlenen ’Sporun Enleri’ ödül töreni saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşının okunması ile başladı.

Gençlerimiz kendi dallarında birçok başarıya imza attılar. Öncelikle her birini ayrı ayrı başarılarından ve emeklerinden dolayı tebrik ediyorum diyen, Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu; Çocuklarımız ve gençlerimizi zararlı alışkanlıklardan uzak tutarak spora yönlendirmemiz gerekiyor. Bu bağlamda özellikle belirtmek isterim ki şuan itibariyle Kütahya’da Belediye bünyesinde 750’nin üzerinde aktif sporcumuz var. Bu sayının artması lazım. Şehrimizdeki gençlerimizin muhakkak bir spor dalına yoğunlaşmasını ümit ediyorum. Kütahya Belediyesi olarak bu manada 30’un üzerinde şuanda inşaatları devam eden küçük sentetik çim sahalar yapıyoruz. Buna bağlı olarak Belediyemizin ‘’Yüzme Bilmeyen Çocuğumuz Kalmasın’’ projesi çerçevesinde 3 tane yüzme havuzumuzun inşaatları hızla devam ediyor. Amacımız çocuklarımızı yüzmeye teşvik etmek. İnşallah havuzlarımızı önümüzdeki günlerde faaliyete geçireceğiz. Tüm kurumlar ve yerel yönetimlerin ellerinden gelen tüm imkânları seferber ederek gençlerimizi katkı sağlamaları gerektiğini düşünüyorum. Bizde Kütahya Belediyesi olarak maddi manevi her anlamda Amatör Spor Kulüplerimize destek vermeye devam ediyoruz. Bu vesileyle başta Sayın Valimiz olmak üzere Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğümüz ve törende emeği geçen herkese teşekkür ediyor, sporcularımızın başarılarının devamını diliyorum, dedi.

Protokol konuşmalarının ardından 2018 yılı ulusal ve uluslararası müsabakalarda başarılı olan sporcular ile 2018 yılı ‘Sporun Enleri’ olan sporculara Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu ile protokol üyeleri tarafından hediyeleri verildi.

Törene Vali Ahmet Hamdi Nayir, Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu, Belediye Başkan Yardımcısı Fatih Gölgeli, Daire Müdürleri, Sporcular ve çok sayıda davetli katıldı. Fotoğrafları Paket Halinde İndirmek İçin Tıklayınız.