16.10.2018

Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu, 15 Ekim Dünya Beyaz Baston Güvenlik Günü etkinliğine katıldı.

Beyazay Derneğinin Sera AVMde düzenlemiş olduğu 15 Ekim Dünya Beyaz Baston Güvenlik Günü etkinliği kapsamında düzenlenen yemekte engelli hemşehrilerimiz ile bir araya gelen Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu; Engellilerin yaşamlarını kolaylaştırmak için şehrimizde gerekli olan düzenlemeleri yapmaya gayret ettiklerini söyledi.

Yaşanabilir bir şehir oluşturmanın belediyelerin başlıca görevlerinden biri olduğunu ifade eden Başkan Saraçoğlu; Şehrimizde yaşayan herkesin rahat bir yaşam sürebilmesi için gerekli düzenlemeleri yapıyoruz. Engelli vatandaşlarımızın hiç kimseye ihtiyaç duymadan gezebilmesi için çalışıyoruz. Bunun yanında belediye olarak bütün engelli derneklerimizin aynı çatı altında toplanabileceği bir sosyal tesisin çalışmalarını başlatmış bulunuyoruz, diye konuştu.

Engelliler için farkındalık oluşturmak amacıyla bu etkinliği düzenlediklerini kaydeden Kütahya Beyazay Derneği Başkanı Halil Bilgiç ise; Engellileri sosyal yaşama adapte etmek amacıyla özellikle evden çıkamayan engellileri etkinliğe davet ettiklerini ifade etti. Başkan Bilgiç, etkinliğe destek veren Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu ve iş adamlarına teşekkür ederek çalışmalarında başarılar diledi.

Daha sonra hayırseverler tarafından temin edilen beyaz baston ve eşofmanlar ihtiyaç sahibi hemşehrilerimize hediye edildi. Fotoğrafları Paket Halinde İndirmek İçin Tıklayınız.