25.10.2018

Kütahya Belediyesi'nin Alayunt mahallemize inşa etmiş olduğu Sosyo Kültür Merkezi düzenlenen törenle açıldı.

Açılış töreninde Alayunt Mahalle Muhtarı Mehmet Erdoğmuş, Belediye Başkanı Kamil Saraçoğluna mahallelerine yapmış olduğu katkı ve desteklerinden dolayı teşekkür ederek çalışmalarında başarılar diledi.

Alayunt mahallemize yakışır hizmetlerinden dolayı Belediye Başkanı Kamil Saraçoğluna teşekkür eden İl Genel Meclis Başkanı Musa Yılmaz; Belediye Başkanımız Kamil Saraçoğlu merkezi mahallelerimizde olduğu gibi şehrimizin etrafını çevreleyen mahallelerimizde de çok güzel ve faydalı hizmetlere imza atıyor. Şehir merkezine uzak olan mahallelerimizde yaşayan vatandaşlarımız Belediyemizin buralara yapmış olduğu yatırımlar, hizmetler sayesinde artık şehir merkezine gitme gereği duymuyor. Kütahya Belediyesi tarafından bölgeye kazandırılan bu tesise muhtar ve mahalle sakinlerimizin sahip çıkması gerekiyor. Alayunt Sosyo Kültürel Merkezi bölgeye kazandıran başta Belediye Başkanımız Kamil Saraçoğlu ve ekibine teşekkür ediyor, Kütahyamız ve mahalleli vatandaşlarımıza hayırlar getirmesini temenni ediyorum, dedi.

Alayunt mahallemizde ikamet eden hemşerilerimizin hizmetine sunulan Sosyo Kültür Merkezinin açılışında katılımcılara hitap eden Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu; Belediye Başkanı adayı olduğumuzda vatandaşlarımıza tüm şehrimiz ile ilgili 43 proje sözümüz vardı. Bu 43 projemize ilave olarak farklı projelerimizi de Belediye Başkanı seçildikten sonra ortaya koymuştuk. Geriye dönüp baktığımız zaman çok şükür söz konusu 43 proje ve ilave projelerin %95nin üzerinde projeyi bitirdiğimizi ve hemşerilerimizin kullanımına sunduğumuzu hep birlikte görüyoruz. Kütahyamızda bulunan 65 mahallemizi evladımız gibi görüyor ve her birine yasalar çerçevesinde eşit şekilde hizmet etmeye gayret ediyoruz, dedi.

Zığra, İkizhüyük, Alayunt, Yenibosna, Ağaçköy, Kumarı, Parmakören, Perli, Geven, Siner ve Okçu-Güveççi olmak üzere 11 adet Sosyo Kültür Merkezimizden Zığra, İkizhüyük, Okçu-Göveçci ve Parmakören açılışını daha önce gerçekleştirerek vatandaşlarımızın hizmetine sunulduğunu söyleyen Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu; Bugün açılışını gerçekleştirdiğimiz Alaynut ile birlikte toplamda 5 adet Sosyo Kültür Merkezimiz bulunmaktadır. Açık alanı ile birlikte 2.730 m2 alanın içine 318 m2 olarak inşa etmiş olduğumuz Alayunt Sosyo Kültür Merkezimiz 1 kat ve 1 salondan oluşmaktadır, diye konuştu.

Geri kalan Kumarı, Ağaçköy, Yeni Bosna, Kirazpınar, Geven, Perli Sosyo-kültür Merkezlerimizin de inşaatı bitmiş durumda, en kısa sürede açılışını yaparak hemşehrilerimizin hizmetine sunulacağını ifade eden Başkan Saraçoğlu, Sosyo Kültür Merkezlerin ve Mahalle Parkımızın şehrimiz ve hemşehrilerimize hayırlı olmasını temenni ediyorum, dedi.

Konuşmaların ardından dualar eşliğinde Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu ve il protokolü tarafından Alayunt Sosyo Kültür Merkezinin açılış kurdelesi kesildi.

Tören, Alayunt Sosyo Kültür Merkezinin incelenmesi ve Kütahya Belediyesinin ikramları ile sona erdi.

Açılış törenine; Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu, İl Genel Meclis Başkanı Musa Yılmaz, Belediye Başkan Yardımcıları Murat Arık, Fatih Gölgeli, Ali İhsan Ertaş, Kütahya İl Müftü Yardımcısı Mustafa Karaman, Mahalle Muhtarları, Kütahya Belediyesi Birim Müdürleri, Daire Müdürleri, STK Temsilcileri ve çok sayıda vatandaşımız katıldı Fotoğrafları Paket Halinde İndirmek İçin Tıklayınız.