26.10.2018

Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu, Türkiye Belediyeler Birliği (TBB) Ekim Ayı Olağan Meclis Toplantısı’na katıldı.

Ankara The Green Park Otel’de gerçekleşen Türkiye Belediyeler Birliği Ekim ayı Olağan Meclis Toplantısı, Birlik ve Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’in başkanlığında gerçekleştirildi.

Çok sayıda Belediye Başkanı ve Meclis Üyesinin katılımıyla gerçekleştirilen toplantıda katılımcılara hitap eden Başkan Fatma Şahin; Kalkınmada ülkemizin sınıf atladığını kaydederek altyapı hizmetlerinin belediyelerin normal görevlerinden olduğunu, günümüzde vatandaş odaklı, insanı merkeze alan, sosyal ve kültürel belediyeciliğin yükselen bir değer olarak öne çıktığını, ifade etti.

Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi içerisinde kurulan Yerel Yönetim Politikaları Kurulu’nun belediyelerimiz için çok önemli bir kazanım olduğunu belirten Şahin; Bu masada bizim bakış açımızla, çözüm üretecek olanlara sorunları anlatabilmemiz çok önemliydi, dedi.

TBB ve Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’in konuşmasının ardından gündem maddelerinin görüşülmesine geçildi.

Şahin’in Başkanlık ettiği Divan’da, Haliliye Belediye Başkanı Fevzi Demirkol, Başakşehir Belediyesi Meclis Üyesi Kağan Şahin ve gündeme dair açıklamalarda bulunmak üzere TBB Genel Sekreteri Hayrettin Güngör yer aldı.

Gündem maddelerinden “Ek Bütçenin Görüşülmesi” ve “2019 yılı Bütçesi”, “Kadro Değişiklikleri” “Fransız Kalkınma Ajansı, Alman Uluslararası İşbirliği Kurumu, Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası ve Dünya Bankası ile İşbirliği ve Ortak Projeler Yapılması” başlıkları görüşülerek oy birliğiyle karara bağlandı.

“Dilek ve Temenniler “ bölümünde belediye başkanları söz alarak düşüncelerini ifade ederken toplantının gündem maddelerinden biri olan “Encümen Üyeliği Seçimi” çerçevesinde yapılan oylamada Karaman Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan Birliğin yeni Encümen Üyesi olarak belirlendi. Fotoğrafları Paket Halinde İndirmek İçin Tıklayınız.