30.10.2018

Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu, Kütahya Valisi Ahmet Hamdi Nayirin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla verdiği resepsiyona katıldı.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramının 95. yıl dönümü sebebiyle düzenlenen resepsiyonda katılımlarından dolayı konuklara teşekkür eden Vali Ahmet Hamdi Nayir birlik ve beraberlik vurgusu yaptı. Vali Nayir; Toplumumuzun her kesiminin iştirakiyle bayram neşesini birlikte yaşadık. Bayramlar, birlik ve beraberlik günleri. Bu hem milli bayramlarımızda hem dini bayramlarımızda ortak hususiyetlerimizden. Cumhuriyet zaten bizi birbirimize bağlayan, kenetleyen, atanmışıyla, seçilmişiyle bir araya getiren en önemli unsurlardan, en büyük nimetlerimizden biri. Bizler merkezi ve yerel yönetimler, Sivil Toplum Kuruluşlarımız, üniversitelerimiz ve halkımızla birlikte bir yerlere gelinebileceğine inanıyoruz. Cumhuriyet de bunun en önemli çimentosu, en önemli birleştirici unsuru. Cumhuriyet Bayramınızı kutluyor, gelecekte sağlık, sıhhat, birlik ve beraberlik içerisinde ülke ve millet olarak nice bayramlarda birlikte olmayı diliyorum. Herkes üzerine düşen görevi yaptıktan sonra bu çalışmalar, bu birlik ve beraberlik de devam ederek artacaktır, diye konuştu.

Daha sonra 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı resepsiyonu kapsamında gecede Tugay Bandosu ile Ahmet Yakupoğlu Güzel Sanatlar Lisesi Korosu konser verdi.

Polis Evinde düzenlenen resepsiyona; Vali Ahmet Hamdi Nayir ile eşi Münevver Nayir, Kütahya Milletvekili Ceyda Çetin Erenler, Hava Er Eğitim Tugay ve Garnizon Komutanı Hava Piyade Tuğgeneral Necati Gündüz, Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu ile Aysel Saraçoğlu, DPÜ Rektörü Prof. Dr. Remzi Gören, Baro Başkanı Ahmet Atam, İl Jandarma Komutanı Albay Tayfun Dündar, İl Emniyet Müdürü Hasan Çevik, askeri erkan, daire müdürleri, Sivil Toplum Kuruluşu temsilcileri, protokol üyelerinin eşleri ile davetliler katıldı. Fotoğrafları Paket Halinde İndirmek İçin Tıklayınız.