9.11.2018

Kültür Sanat Etkinlikleri kapsamında her ay düzenlenen Bu Toprağın Ezgilerinin bu ay ki konuğu Türk Halk Müziğinin güçlü sesi Gülay oldu.

Kütahya Belediyesi, Dünyanın en zengin içeriğine, en estetik yapısına ve en etkileyici tınısına sahip müziklerinden olan Türk Müziğinin usta yorumcularını Kütahyalılar ile buluşturmaya devam ediyor.

Cesaretin Var mı?, Damlalar ve Aşkhane gibi albümlere imza atan Gülay, unutulmaz eserlerini Kütahyalı müzikseverlere seslendirdi. Hezar Dinari Kültür Merkezini dolduran Kütahyalılar konsere yoğun ilgi gösterdi.

Kütahya Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu, konser öncesi yaptığı konuşmada, Kütahya Belediyesi olarak kültür ve sanat alanında yeni bir sezona girdiklerini söyledi.

Usta yorumcu Gülay ve ekibini Kütahyada ağırlamaktan mutluluk duyduklarını dile getiren Başkan Saraçoğlu; Kültür sanatta yeni bir döneme başlıyoruz. 4 Buçuk yıl içerisinde Kütahya Kültür ve Sanatta çok ciddi bir mesafe kat etti. Belki de bölgemizin en iyi kültür ve sanat etkinliklerini gerçekleştirdik. Gençlerimize ve Kütahyamıza ne kadar hizmet etsek azdır. En iyi hizmetleri sizlere sunmak için ekibimizle birlikte gece gündüz çalışıyoruz, çalışmaya da devam edeceğiz, dedi.

Bu denli önemli sanatçıları Kütahyalılar ile buluşturan Belediye Başkanımıza teşekkür ediyorum diyen Kütahya Milletvekili İshak Gazel ile Belediye Başkan Kamil Saraçoğlu günün anısına Türk Halk Müziğinin güçlü sesi Gülaya çini tabak hediye etti.

Gülay Konserine; Kütahya Milletvekili İshak Gazel, Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu, İl Genel Meclis Başkanı Musa Yılmaz, Belediye Başkan Yardımcıları Murat Arık, Fatih Gölgeli, Ali İhsan Ertaş ve çok sayıda hemşehrimiz katıldı. Fotoğrafları Paket Halinde İndirmek İçin Tıklayınız.