14.11.2018

Kütahya Belediyesinin Perli mahallemize inşa etmiş olduğu Sosyo Kültür Merkez düzenlenen törenle hemşehrilerimizin hizmetine sunuldu.

Açılış töreninde Perli Mahalle Muhtarı Hüseyin Tan, Belediye Başkanı Kamil Saraçoğluna bu güzel ve çok amaçlı merkezi mahallelerine kazandırdığı için ve mahallelerine yapmış olduğu katkı ve desteklerinden dolayı teşekkür ederek çalışmalarında başarılar diledi.

Perli mahallemizde ikamet eden hemşerilerimizin hizmetine sunulan Sosyo Kültür Merkezinin açılışında katılımcılara hitap eden Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu, Perli mahallemizde yaşayan siz hemşehrilerimizin her daim destekleri hissettik. Bizlerde sizlerin destelerini boşa çıkartmamak adına şehrimiz ve mahallelerimiz için gece gündüz demeden var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz, dedi.

Kütahyamızda bulunan mahallemizi evladımız gibi görüyor ve her birine yasalar çerçevesinde eşit şekilde hizmet etmeye gayret ettiklerini dile getiren Başkan Saraçoğlu; Kütahya Belediyesi olarak biz göreve geldiğimiz günden itibaren vatandaşlarımıza söz vermiş olduğumuz projeleri birer birer yerine getirmenin ve açılışlarını hep birlikte gerçekleştirmenin mutluluğunu, gururunu yaşıyoruz, dedi.

Zığra, İkizhüyük, Alayunt, Yenibosna, Ağaçköy, Kumarı, Parmakören, Perli, Geven, Siner, Okçu-Güveççi olmak üzere 11 adet Sosyo Kültür Merkezimizden Zığra, İkizhüyük, Okçu-Göveçci, Parmakören, Alayunt ve Geven açılışını daha önce gerçekleştirerek hemşehrilerimizin hizmetine sunulduğunu belirten Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu; Bugün açılışını gerçekleştirdiğimiz Perli ile birlikte toplamda 7 adet Sosyo Kültür Merkezimiz bulunmaktadır. Açık alanı ile birlikte 1060.18 m2 alanın içine 347.29 m2 olarak inşa etmiş olduğumuz Perli Sosyo Kültür merkezimiz 1 kat, 1 salon mescit ve fırından oluşmaktadır, diye konuştu.

Geri kalan Kumarı, Ağaçköy, Yenibosna ve Kirazpınar olmak üzere toplam 4 adet Sosyo-Kültür Merkezimizin de inşaatı çalışmalarının tamamladığını ve en kısa sürede açılışını yaparak vatandaşlarımızın hizmetine sunulacağını dile getiren Başkan Saraçoğlu; Sosyo Kültür Merkezlerimiz, şehrimiz ve hemşehrilerimize hayırlı olmasını temenni ediyorum, dedi.

Perli mahallemizde yapılan yatırım ile bölgenin ihtiyaçlarının büyük oranda giderildiğini, bundan sonrada aynı çalışmaların devam etmesi konusunda azimli ve kararlı olduklarını söyleyen Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu, Kütahya Belediyesi tarafından bölgeye inşa edilen ve Kütahya'ya yapılan en büyük yatırımlar arasında yer alan Atık Su Arıtma Tesisinin, şehrimizin gelecek 50 yıllık su ihtiyacını karşılayacağını ifade etti.

Konuşmaların ardından Halk Eğitimi Merkezi Ferace Halk Oyunları Topluluğu gösterisini sundu.

Daha sonra dualar eşliğinde Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu ve il protokolü tarafından Perli Sosyo Kültür Merkezin açılış kurdelesi kesildi.

Tören, Perli Sosyo Kültür Merkezinin incelenmesi ve Kütahya Belediyesinin ikramları ile sona erdi. Fotoğrafları Paket Halinde İndirmek İçin Tıklayınız.