23.11.2018

Kütahya Belediyesi ile Kütahya İl Müftülüğünün ortaklaşa düzenlediği Mevlid-i Nebi Haftasına özel "Peygamberimiz ve Gençlik" konulu program Hezar Dinari Kültür Merkezinde gerçekleştirildi.

Kuan-ı Kerim tilaveti ve Mevlid-i Nebi sinevizyon gösterimi ile başlayan programın açılış konuşmasını İl Müftüsü Hüseyin Hazırlar yaptı.

Mevlid-i Nebi Haftasına özel "Peygamberimiz ve Gençlik" konulu program Kütahya Merkez İmam Hatip Lisesi İlahi Korosunun ilahi dinletisi ile devam etti.

Kütahya Belediyesi Hezar Dinari Kültür Merkezinde düzenlenen "Peygamberimiz ve Gençlik" temalı programa hemşehrilerimiz yoğun ilgi gösterdi.

Mevlid-i Nebi Haftası sebebiyle düzenlenen Peygamberimiz ve Gençlik temalı konferansın konuğu olan Necmettin Erbakan Üniversitesi Ahmet Keleşoğlu İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi ve Tefsir Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Ali Akpınar, gerçekleştirdiği sunumun ardından katılımcıların sorularını cevaplandırdı.

Konferansa Kütahya Valisi Dr. Ömer Toraman, Kütahya Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu, DPÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Halis Aydemir, Kütahya İl Müftüsü Hüseyin Hazırlar, bazı daire müdürleri, STK Temsilcileri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı. Program sonrası Valisi Dr. Ömer Toraman, Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu ve İl Müftüsü Hüseyin Hazırların Prof. Dr. Ali Akpınara teşekkür ederek hediye takdim edildi. Fotoğrafları Paket Halinde İndirmek İçin Tıklayınız.