26.11.2018

Gazi Mustafa Kemal Atatürkün başöğretmen unvanını aldığı, gelecek nesilleri emanet ettiği öğretmenlerin günü olan 24 Kasım Kütahyada coşkuyla kutlandı.

Kütahya Belediyesi Hezar Dinari Kültür Merkezinde saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan programın açış konuşmasını emekli öğretmenler adına Mehmet Tabakoğlu yaptı.

Meslektaşlarının 24 Kasım Öğretmenler Gününü kutlayan İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Başyiğit; Peygamber mesleği olan öğretmenlik büyük bir fedakarlık, hoşgörü, sabır, şefkat ve gayret ister. Bitmeyen bir sevda, karşılık beklemeksizin verilen bir emek, vatanını ve milletini kendinden önce düşünmek, çabalamak, gayret göstermek ve bir çocuğun tebessümüyle mutlu olabilmektir, dedi.

24 Kasım Öğretmenler Günü sebebiyle düzenlenen resim, şiir ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğretmen ve öğrencilerin hediyeleri de protokol üyeleri tarafından takdim edildi.

Daha sonra etkinlikte, şehit öğretmenleri anmak üzere drama gösterimi ile 24 Kasım Öğretmenler Gününe dair Kütahyalılar ile yapılan röportajın görüntüleri sunuldu.

24 Kasım Öğretmenler Günü etkinliği adaylığını dolduran öğretmenlerin yemin töreni ve Öğretmenler Odası adlı drama gösterimiyle sona erdi.

Kütahya Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen programa Vali Dr. Ömer Toraman, AK Parti Kütahya Milletvekili Ceyda Çetin Erenler, Hava Er Eğitim Tugay ve Garnizon Komutanı Hava Piyade Tuğgeneral Necati Gündüz, Belediye Başkan Yardımcısı Ali İhsan Ertaş, İl Jandarma Komutanı Albay Tayfun Dündar, İl Emniyet Müdürü Hasan Çevik, İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Başyiğit, daire müdürleri, STK Temsilcileri, öğretmenler, öğrenciler ve çok sayıda davetli katıldı. Fotoğrafları Paket Halinde İndirmek İçin Tıklayınız.