26.11.2018

Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu, Kütahya İl Müftülüğünün kız öğrenciler için düzenlediği Hafızlık İcazet Merasimi törenine katıldı.

Dumlupınar Kapalı Spor Salonunda Kuran-ı Kerim tilaveti ile başlayan program protokol konuşmaları ile devam etti.

Hafızlık İcazet Merasimi töreninde öğrenci ve ailelerini tebrik eden Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu; Fuatpaşa, Parmakören ve Hesna Köksal Kuran Kurslarımızda yetişen 41 öğrencimizin icazetini veriyoruz. Özellikle bu öğrencilerimizi, annelerini, babalarını yürekten kutluyorum. Böyle bir törende, böyle bir atmosferde sizlerle beraber olmak bizleri duygulandırıyor. Türkiyenin 1940lı yıllarına doğru gittiğimiz zaman büyüklerimiz, kitabımızın yasak olduğu, öğrenmenin yetkili organlar tarafından asla istenmediği dönemlere şahit oldu. 28 Şubat döneminde ise kuranın üstünden, insanların üzerinden silindir gibi geçildiği dönemleri kuran kurslarının, imam hatiplerin kapandığı baş örtülü kişilerin toplum ikinci üçüncü sınıf insan olduğu dönemleri gördük. Yaklaşık 16 yıldır ise bu dönemlerin geride kaldığı ve bu insanlarımıza değer verildiği, kurana değer verildiği, dinimize değer verildiği, bu dönemlerine hep birlikte yaşıyoruz. Hafızlarımızın kuranı hıfz etmelerinden ziyade onları hayatlarının yedi yirmidört uygulamalarını ve çevrelerini ışık saçmalarını gönülden temenni ediyorum. Bir durgun suya taş attığımız zaman nasıl dalga dalga kenara doğru geliyorsa inşallah bu eğitimi alan öğrencilerimiz, bu icazet alan çocuklarımız da dalga dalga toplumun tüm kesimlerini hidayete erdirecekler. Bu vesileyle icazet alan 41 öğrencimizi gönülden tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum, dedi.

Protokol konuşmalarının ardından Hafızlığını tamamlayan Fuatpaşa, Parmakören ve Hesna Köksal Hayme Hatun Kız Kuran Kursundan 41 öğrencinin diploma ve hediyeleri protokol üyeleri takdim edildi.

Kütahya Valisi Dr. Ömer Toraman ile eşi Neşe Toraman, Kütahya Milletvekili Ceyda Çetin Erenler, Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu ile eşi Aysel Saraçoğlu, Diyanet İşleri Başkanlığı Eğitim Hizmetleri Genel Müdürü Kadir Dinç, İl Müftüsü Hüseyin Hazırlar, bazı daire müdürleri, STK Temsilcileri, öğrenciler, öğrenci aileleri ve çok sayıda vatandaşımız katıldı. Fotoğrafları Paket Halinde İndirmek İçin Tıklayınız.