3.12.2018

Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu, Türkiye Sakatlar Derneği Kütahya Şubesi ile Kütahya Gençlik Merkezinin işbirliğinde düzenlenen 3 Aralık Dünya Engelliler Günü etkinliğine katıldı.

Kütahya Gençlik Merkezi Spor salonunda düzenlenen 3 Aralık Dünya Engelliler Günü programı saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşının okunmasıyla başladı.
Etkinlikte Türkiye Sakatlar Derneği Kütahya Şubesi Başkanı Hatice Yakar, yaşamda biz varız, varız demek için buradayız, dedi.

Yöresel kıyafetler giyerek sahne alan engelliler Halk oyunları gösterisi ve şiir dinletisi ile misafirlerine duygu dolu anlar yaşattı. Etkinlikte Kütahya Gençlik Merkezi korosu ile birlikte şarkılar seslendiren engelli korosunun söylediği şarkılara da katılımcılar hep birlikte eşlik etti.
Programda ayrıca Kütahya Gençlik Merkezinin programlarda başlattığı atık pil, mavi kapak bileti projesi de etkinlikte kendisine yer buldu.

3 Aralık Dünya Engelliler Günü etkinliğine Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Ömer Turan, Türkiye Sakatlar Derneği Kütahya Şubesi Başkanı Hatice Yakar, STK temsilcileri ve çok sayıda vatandaşımız katıldı. Fotoğrafları Paket Halinde İndirmek İçin Tıklayınız.