3.12.2018

3 Aralık Dünya Engelliler Günü sebebiyle engelliler için Kütahyada faaliyet gösteren Sivil Toplum Kuruluşu (STK) Temsilcileri Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlunu ziyaret etti.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu; Kütahya Belediyesi olarak görevimiz daha yaşanabilir bir şehir inşa etmek. Hepimiz birer engelli adayıyız. Yaptığımız her projeyi ve düzenlemeyi engelli vatandaşlarımızın rahat edebileceği şekilde dizayn etmeye özen gösteriyoruz. Sizlerin de toplumumuzun bir parçası olduğunu, iş istihdamına ve topluma katkı sağladığınızı asla aklımızdan çıkarmadık. Bizler engelli vatandaşlarımızın sıkıntılarını, onların hayata tutunmaları noktasında yaşadıkları engelleri ortadan kaldırmak adına var gücümüzle çalışıyoruz, çalışmaya da devam edeceğiz, dedi.

Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlunun STK temsilcilerinin istek ve arzularını dinlediği ziyaret karşılıklı fikir alışverişiyle sona erdi.

Ziyarette Kütahya İşitme Engelliler Gençlik Spor Kulübü Derneği, Sakatlar Derneği, Otizm Gençlik ve Spor Kulübü Derneği, Kütahya Kent Konseyi Engelli Meclisi, Kütahya Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ) Engelli Öğrenci Birimi, MS ve Epilepsi ile Yaşam Derneği temsilcileri ile ilgili kurum ve kuruluş temsilcileri yer aldı. Fotoğrafları Paket Halinde İndirmek İçin Tıklayınız.