4.12.2018

Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu, Türkiye Beyazay Derneği Kütahya Şubesinin düzenlemiş olduğu 3 Aralık Dünya Engelliler Günü etkinliğine katıldı.

Kütahya Belediyesi Sosyal Tesislerinde düzenlenen gecenin açılış konuşmasını yapan Türkiye Beyazay Derneği Kütahya Şube Başkanı Halil Bilgiç, düzenlenen gecenin önemine değinerek Belediye Başkanı Kamil Saraçoğluna şehrimizde faaliyet gösteren Sivil Toplum Kuruluşlarına (STK) yapmış olduğu katkı ve desteklerinden dolayı teşekkür edip, çalışmalarında başarılar diledi.

Daha sonra Dumlupınar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Remzi Gören ise; Bugün bizim açımızda da güzel, başarılı bir gün. Valiliğimiz tarafından üniversitemize 6 adet erişilebilirlik belgesi verildi. Engelsiz bir Üniversite olarak yol alıyoruz. Üniversite kampüsü içerisinde bir ilki gerçekleştirerek engellilere güzel bir mekan tahsis ettik. 2019 yılında da 8 tanede daha erişilebilirlik belgesi alarak üniversite alanında Türkiyede büyük bir iş başarmış olacağız. Hepinizin gününü kutluyorum, dedi.

Gecede katılıcılara hitap eden Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu; Bu programlar bir güne sığdırılacak programlar değil. Engellilerimize toplum olarak 365 gün farkındalık yaratmalıyız. Bundan 13, 14 yıl gerine dönüp baktığımızda engelli bireylerimiz toplumdan tecrit edildiği, evlerinde hapsedildiği dönemleri hep birlikte yaşadık. Hükümetimiz ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğanın göreve başlaması ile birlikte onlara birçok imkanlar sağlanarak topluma kazandırıldıklarına hepimiz şahidiz. Bizler Kütahya Belediyesi olarak engelli vatandaşlarımıza hizmet etmek, onlar için yaşam alanlarını kolaylaştırmak, caddelerde, sokaklarda tüm kamu kurumlarında rahat bir şekilde işlerini görebilmeleri noktasında düzenlemeler yapıyoruz. Bu nokta itibariyle Kent Park'ta yer teslimini yaptığımız Yamantürk Engelsiz Yaşam Merkezinin çalışmaları sona erdiğinde derneklerimizi ve Kent Konseyimizi tek çatı altında toplayarak faaliyetlerini sürmelerine destek sağlamış olacağız. Bu vesileyle geceyi organize eden başta Beyazay Derneğimiz olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyor, hepinizin 3 Aralık engelliler gününüzü kutluyorum, dedi. Fotoğrafları Paket Halinde İndirmek İçin Tıklayınız.