14.12.2018

Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu, AK Parti Kütahya İl Kadın Kolları Başkanlığının Tutum Yatırım ve Türk Malları Haftası kapsamında düzenlemiş olduğu sergi açılışına katıldı.

Kütahya Belediye Kültür Sarayında AK Parti Kütahya İl Kadın Kolları Başkanlığının Tutum Yatırım ve Türk Malları Haftası kapsamında düzenlemiş olduğu sergi açılışında konuşan Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu; Kütahya Belediyesi olarak hanım kardeşlerimize her zaman pozitif ayrımcılık yaptık. Bu kapsamdaki çalışmalarımız neticesinde Kent Ekonomilerine Katkı dalında Kütahya Belediyesi Kadın İş Geliştirme Merkezi Projemiz iller bazında 1.liğe layık görüldü ve ödülümüzü Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğanın elinden aldık. Bizim Kültür Adası olarak adlandırdığımız Kemer Hamamının bulunduğu bölgede 2 konağımızın restorasyonunu yaptık ve hanım hemşehrilerimize tahsis ettik. Onlar burada yapmış oldukları üretimlerle hem şehrimiz hem de kendi ekonomilerine katkı sağlıyorlar. Bizim hemşehrilerimize iki hanımlar lokali sözümüz vardı. Kütahya Belediyesi olarak önemli bir çalışmaya imza atarak Haymeana Hanımlar Lokali projemizi hayata geçirdik ve hemşehrilerimiz buraya yoğun ilgi gösterdi. İkinci hanımlar lokal olarak da Devlet Hatun Hanımlar Lokalimizin çalışmalarında sona yaklaşıyoruz ve inşallah önümüzdeki aylarda açılışını gerçekleştireceğiz. Böylesine önemli bir programı düzenleyen AK Parti Kütahya İl Kadın Kolları Başkanlığımıza ve ürünlerini ortaya koyan, sergileyen tüm hanım kardeşlerimizi yürekten kutluyorum. Hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum, dedi.

Konuşmalarında ardından Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu, açılışı gerçekleştirilen sergiyi gezerek incelemelerde bulundu. Fotoğrafları Paket Halinde İndirmek İçin Tıklayınız.