18.12.2018

Belediye Başkan Kamil Saraçoğlu, Dünya Göçmen Günü Resim ve Yöresel Yemek sergisinin açılış merasimine katıldı.

18 Aralık Dünya Göçmenler Günü sebebiyle Kütahya Belediyesi, İl Göç İdaresi Müdürlüğü, İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfı Kütahya Şubesi, Anadolu Aile Derneği Kütahya Şubesi, İnsan Kaynağını Geliştirme Vakfı Kütahya Şubesi işbirliğiyle düzenlenen resim ve İran, Afganistan, Irak ile Somalinin yöresel tatlarının sergilendiği Dünya Göçmen Günü Resim ve Yöresel Yemek sergisinin açılışı Belediye Kültür Sarayında gerçekleştirildi.

Sergini açılışında göçmenlerin daha iyi şartlarda yaşayabilmeleri için kamu kurum ve kuruluşlarının yanı sıra vatandaşlarımızın da bu noktada gayret gösterdiğini dile getiren Kütahya Valisi Dr. Ömer Toraman; İnşallah ülkelerinizdeki şartlar arzu edilen düzeye ulaşır ve sizlerde tekrar kendi topraklarınıza geri dönersiniz. Sizlerin de bizlerin de ortak arzumuz kendi memleketinizde, kendi ülkenizde, kendi yaşadığınız coğrafyada yeniden hayatınıza devam etmenizdir, dedi.

Konuşmalarında ardından Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu protokol üyeleri ile birlikte, açılışı gerçekleştirilen sergiyi gezerek incelemelerde bulundu. Fotoğrafları Paket Halinde İndirmek İçin Tıklayınız.