26.12.2018

Kütahya Belediyesinin Ağaçköy mahallemize inşa etmiş olduğu Sosyo Kültür Merkezin açılışı düzenlenen törenle gerçekleştirildi.

Açılış töreninde Ağaçköy Mahalle Muhtarı Mehmet Işık, Belediye Başkanı Kamil Saraçoğluna mahallelerine yapmış olduğu katkı ve desteklerinden dolayı teşekkür ederek çalışmalarında başarılar diledi.

Şehrimize yakışır hizmetlerinden dolayı Belediye Başkanı Kamil Saraçoğluna teşekkür eden İl Genel Meclis Başkanı Musa Yılmaz; Bugün açılışını gerçekleştireceğimiz Sosyo Kültürel Merkezi şehrimize kazandıran Belediye Başkanımız Kamil Saraçoğlu ve ekibini tebrik ediyorum. Kütahya Belediyesi tarafından şehrimize kazandırılan bu esere muhtarımız ve mahalle sakinlerimizin sahip çıkması gerekiyor. Tesisin Kütahyamız ve mahalleli vatandaşlarımıza hayırlar getirmesini temenni ediyorum, dedi.

Ağaçköy mahallemizde ikamet eden hemşerilerimizin hizmetine sunulan Sosyo Kültür Merkezin açılışında katılımcılara hitap eden Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu; Belediye Başkanı adayı olduğumuzda hemşehrilerimize tüm şehrimiz ile ilgili 43 proje sözümüz vardı. Bu 43 projemize ilave olarak farklı projelerimizi de Belediye Başkanı seçildikten sonra ortaya koymuştuk. Bugün baktığımız zaman çok şükür söz konusu 43 proje ve ilave projelerin %95nin üzerinde projeyi bitirerek hemşerilerimizin kullanımına sunmanın gururunu hep birlikte yaşıyoruz. Kütahyamızda bulunan mahallelerimizi evladımız gibi görüyor ve her birine yasalar çerçevesinde eşit şekilde hizmet etmeye gayret ediyoruz, dedi.

Zığra, İkizhüyük, Alayunt, Yenibosna, Ağaçköy, Kumarı, Parmakören, Perli, Geven, Siner, Okçu-Güveççi olmak üzere 11 adet Sosyo Kültür Merkezimizden Zığra, İkizhüyük, Okçu-Göveçci, Parmakören, Alayunt, Geven ve Perli açılışının daha önce gerçekleştirilerek hemşehrilerimizin hizmetine sunulduğunu ifade eden Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu; Bugün açılışını gerçekleştirdiğimiz Ağaçköy ile birlikte toplamda 8 adet Sosyo Kültür Merkezimiz bulunmaktadır. Açık alanı ile birlikte 770 m2 alanın içine 350 m2 olarak inşa etmiş olduğumuz Ağaçköy Sosyo Kültür Merkezimiz tek kat olup, çok amaçlı salon, bay, bayan ve engelli tuvaletleri, gelin odası, mutfak, bay, bayan mescit ve fırından oluşmaktadır, diye konuştu.

Geri kalan Kumarı, Yenibosna ve Kirazpınar olmak üzere toplam 3 adet Sosyo-Kültür Merkezimizin de inşaat çalışmalarının tamamlandığını ve en kısa sürede açılışını yaparak vatandaşlarımızın hizmetine sunulacağını dile getiren Başkan Saraçoğlu; Sosyo Kültür Merkezlerimiz, şehrimiz ve hemşehrilerimize hayırlı olmasını temenni ediyorum, dedi.

Konuşmaların ardından dua edilerek Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu ve il protokolü tarafından açılış kurdelesi kesildi.

Tören, Ağaçköy Sosyo Kültür Merkezinin incelenmesi ve Kütahya Belediyesinin ikramları ile sona erdi.

Törene; Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu, İl Genel Meclis Başkanı Musa Yılmaz, Belediye Başkan Yardımcıları Murat Arık, Fatih Gölgeli, Ali İhsan Ertaş, AK Parti Kütahya Belediye Başkan Adayı Ahmet Sami Kutlu, Mahalle Muhtarları, Kütahya Belediyesi Birim Müdürleri, Daire Müdürleri ve çok sayıda vatandaşımız katıldı. Fotoğrafları Paket Halinde İndirmek İçin Tıklayınız.