29.12.2018

Başkan Saraçoğlu, Kütahya Hava Er Eğitim Tugay Komutanlığında düzenlenen 373. kısa dönem 600 erbaş ve er, 2. dönem 300 sözleşmeli er yemin törenine katıldı.

Yemin törenlerinin ecdattan kalan bir miras, vatan ve millete bağlılığın şeref sözüyle perçinlendiği çok özel anlar olduğunu söyleyen Hava Er Eğitim Tugay ve Garnizon Komutanı Hava Piyade Tuğgeneral Necati Gündüz, Sizlerin varlığı ile bu törenlerin anlamı ve coşkusu daha da büyümekte, heyecanı bir kat daha artmaktadır. 373. kısa dönem askerlerimiz vatanımızın dört bir yanından gelerek kutsal asker ocağında silah arkadaşı olmanın bilincine ve hazzına vardılar. Şimdi sizler, bu evlatlarımızın yeminlerine şahitlik edecek, bu gururu onlarla paylaşacak ve sevinçlerine ortak olacaksınız. Ordu, millet kavramının oluştuğu Türk kültüründe askerlik kutsaldır; çünkü vatana hizmettir. Şehitlerimizin ve gazilerimizin miras bıraktığı vatanı canı pahasına korumaktır. Bu kapsamda Türk milletinin bağrından çıkan TSK onun ayrılmaz bir parçası olup daima Türk milletinin hizmetindedir, yeri milletin kalbidir diye konuştu.

Sancağın tanıtılması, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan törenlerde eğitimlerini tamamlayan askerler Türk bayrağı ve silah üzerine ellerini koyarak yemin etti.

Yemin törenine Vali Dr. Ömer Toraman, Hava Er Eğitim Tugay ve Garnizon Komutanı Hava Piyade Tuğgeneral Necati Gündüz, Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu, Vali Yardımcısı Halil İbrahim Ertekin, İl Jandarma Komutan Vekili Yarbay Kamil Çelik, İl Genel Meclisi Başkanı Musa Yılmaz, KÜTSO Meclis Başkanı Nafi Güral, bazı daire müdürleri, askeri erkan ile asker aileleri katıldı.

Fotoğrafları Paket Halinde İndirmek İçin Tıklayınız.