10.1.2019

Kütahya Belediyesinin Kirazpınar mahallemize inşa etmiş olduğu Sosyo Kültür Merkezi düzenlenen törenle hemşehrilerimizin hizmetine sunuldu.

Açılış töreninde Kirazpınar Mahalle Muhtarı Muharrem Korkmaz, Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu’na mahallelerine yapmış olduğu katkı ve desteklerinden dolayı teşekkür ederek çalışmalarında başarılar diledi.

Kirazpınar mahallemize yakışır hizmetlerinden dolayı Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu’na teşekkürlerini sunan AK Parti Kütahya Belediye Başkan Adayı Ahmet Sami Kutlu; Vatandaşlarımızın sosyal ve kültürel faaliyetlerini gerçekleştirebileceği Kirazpınar Mahallesi Sosyo Kültür Merkezi ve mahallemize kazandırdığı tüm hizmetlerinden dolayı Belediye Başkanımız Kamil Saraçoğlu ve emeği geçen herkesi tebrik ediyor, teşekkürlerimi sunuyorum, dedi.

Kirazpınar mahallemizde ikamet eden hemşerilerimizin hizmetine sunulan Sosyo Kültür Merkezin açılış töreninde katılımcılara hitap eden Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu, Kirazpınar Mahallesi Sosyo Kültür Merkezinin mahalleli vatandaşlarımızın tüm ihtiyaçlarını karşılayabilecek şekilde tasarlandığını söyledi.

Başkan Saraçoğlu; Göreve geldiğimiz günden bu yana merkezi mahallelerimiz ile şehrimizi çevreleyen mahallelerimizi birbirinden ayırt etmeksizin eşit şekilde hizmet götürebilmek adına ekiplerimizle birlikte var gücümüzle çalıştık. Bu doğrultuda Kütahya Belediyesi olarak şehrimize birçok eser kazandırarak hemşehrilerimizin hizmetine sunduk. Kütahya Belediyesi tarafında inşa edilen, vatandaşlarımızın tüm sosyal ihtiyaçlarını karşılayabileceği onuncu merkezimiz olan Kirazpınar Mahallesi Sosyo Kültür Merkezin açılışında bizleri yalnız bırakmayan siz kıymetli hemşehrilerimize teşekkürlerimi sunuyorum, dedi.

Zığra, İkizhüyük, Alayunt, Yenibosna, Ağaçköy, Kumarı, Parmakören, Perli, Geven, Siner, Okçu-Güveççi olmak üzere 11 adet Sosyo Kültür Merkezimizden Zığra, İkizhüyük, Okçu-Güveçci, Parmakören, Alayunt, Geven, Perli, Ağaçköy ve Kumarı açılışının daha önce gerçekleştirilerek hemşehrilerimizin hizmetine sunulduğunu ifade eden Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu; Bugün açılışını gerçekleştirdiğimiz Kirazpınar ile birlikte toplamda 10 adet Sosyo Kültür Merkezimiz bulunmaktadır. Açık alanı ile birlikte 1800 m2 alanın içine 350 m2 olarak inşa etmiş olduğumuz Kirazpınar Sosyo Kültür Merkezimiz tek kat olup, çok amaçlı salon, bay, bayan ve engelli tuvaletleri, gelin odası, mutfak ve mescitten oluşmaktadır, diye konuştu.

Geri kalan Yenibosna Sosyo-Kültür Merkezinin de inşaat çalışmalarının tamamlandığını ve en kısa sürede açılışını yaparak vatandaşlarımızın hizmetine sunulacağını söyleyen Başkan Saraçoğlu; Sosyo Kültür Merkezlerimizin, şehrimiz ve hemşehrilerimize hayırlı olmasını temenni ediyorum, dedi.

Konuşmaların ardından dua edilerek Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu ile protokol mensupları tarafından açılış kurdelesi kesildi. Tören, Kirazpınar Sosyo Kültür Merkezinin incelenmesi ve Kütahya Belediyesinin ikramları ile sona erdi.

Törene; Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu, Belediye Başkan Yardımcıları Murat Arık, Fatih Gölgeli, Ali İhsan Ertaş, AK Parti Kütahya Belediye Başkan Adayı Ahmet Sami Kutlu, Mahalle Muhtarları, Kütahya Belediyesi Birim Müdürleri, Daire Müdürleri, STK Temsilcileri ve çok sayıda vatandaşımız katıldı. Fotoğrafları Paket Halinde İndirmek İçin Tıklayınız.