7.2.2019

Kütahya İl Hayvan Koruma Kurulu, Valilik Toplantı Salonunda bir araya geldi.
İl Hayvan Koruma Kurulu toplantısının ardından Vali Dr. Ömer Toraman ile Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu ve kurul üyeleri Kütahya Belediyesi Sokak Hayvanları Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezini ziyaret ederek incelemelerde bulundu.
Sokak Hayvanları Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi hakkında bilgiler veren Veteriner Ali Bilcan, Sokak Hayvanları Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezinin eğitim amaçlı yaklaşık 50 kişilik kapalı amfi ve görsel yayın imkanları, ameliyathane, hospitalizasyon odası gibi bir çok kapsamlı yeri, yabani kuşların rehabilitasyonu amacıyla uçuş imkanlarının olacağı uzunluk ve yükseklikte fileli alanları, anne ve yavru kediler için geniş sosyal alanı olan doğal yaşam sahaları ve rehabilitasyon yapılan köpekler için doğal mağaralar, hasta ve yaralı hayvanlar için yeni barınaklarıyla Türkiyede örnek proje olduğunu söyledi.

Toplantıya, Vali Dr. Ömer Toraman, Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu, Vali Yardımcısı Ali Bezirgan ile kurul üyeleri katıldı. Fotoğrafları Paket Halinde İndirmek İçin Tıklayınız.