15.2.2019

Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu, İlahiyat Akreditasyon Ajansı'nın (İAA) düzenlediği "İAA Lisans Programları Akreditasyon Ölçütlerini Belirleme Çalıştayı" açılışına katıldı.

İlahiyat programları için bilgilendirme, dış değerlendirme ve akreditasyon sağlayarak, eğitim, araştırma ve din hizmeti kalitesinin yükseltilmesine katkıda bulunmak amacıyla Türkiyede ilk kez Kütahyada kurulan İlahiyat Akreditasyon Ajansı'nın (İAA) düzenlediği "İAA Lisans Programları Akreditasyon Ölçütlerini Belirleme Çalıştayı" Kütahya Belediyesi yeni Hizmet Binası Konferans Salonunda gerçekleştirildi.

Kütahya Belediyesinin katkılarıyla düzenlenen İAA Lisans Programları Akreditasyon Ölçütlerini Belirleme Çalıştayı, Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Rektör Yardımcısı, İslami İlimler Fakültesi Dekanı ve İAA Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Halis Aydemirin açılış konuşması ile başladı.

İAA Lisans Programları Akreditasyon Ölçütlerini Belirleme Çalıştayında katılımcılara hitap eden Kütahya Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu; Kütahya Belediyesi Yeni Hizmet Binamızın konferans salonunda ilk kez bir toplantıya ev sahipliği yapıyoruz ve böyle güzel bir çalıştayın açılışını bugün burada gerçekleştiriyoruz. İnşallah uzun yıllar bu gibi çalışmalara ev sahipliği yapmasını ve bu gibi çalışmaların burada yapılmasını temenni ediyorum. 7000 Yıllık tarihi geçmişiyle birçok medeniyete ev sahipliği yapmış, Tarihi, Kültürü, Çinisi, Termal Turizmi ile bir açık hava müzesi olan şehrimizde sizleri misafir etmenin sevincini yaşıyoruz. Bu çalıştaylar Türkiye açısında çok önemli. Hem Diyanet hem de İlahiyat Fakültelerinin İslam konusunda öncülük yapamadıklarını halka inemediklerini ve bu açığı da farklı bir şekilde cemaatlerin kapattığını onların insanları yönlendirdiğini geçtiğimiz yıllarda hep birlikte gördük ve bunun acısını da biz 15 Temmuzda Türkiye olarak yaşadık. İnşallah bundan sonra bu çalıştaylar neticesinde böyle durumlarla karşılaşmamamızı ümit ediyorum. Bu noktada sizlere önemli görevler düştüğünü önemli çalışmaların yapılması gerektiğini düşünüyorum. İAA Lisans Programları Akreditasyon Ölçütlerini Belirleme Çalıştayının ülkemiz ve şehrimize hayırlar getirmesini temenni ediyorum, dedi. Fotoğrafları Paket Halinde İndirmek İçin Tıklayınız.