8.3.2019

Kütahya Belediyesi tarafından şehrimize inşa edilen Devlet Hatun Hanımlar Lokalinin açılış merasimi düzenlenen törenle gerçekleştirildi.

Kütahya Belediyesi tarafından hanımlara özel olarak Evliya Çelebi Mahallesine inşa edilen Devlet Hatun Hanımlar Lokalinin açılışı gerçekleştirilerek 8 Mart Dünya Kadınlar Gününde hanımların hizmetine sunuldu.
Şehrimizdeki ikinci Lokal olan Devlet Hatun Hanımlar Lokalini Kütahyamıza kazandıran Belediye Başkanı Kamil Saraçoğluna teşekkürlerini sunan AK Parti Kütahya Milletvekili İshak Gazel; Belediye Başkanımız Kamil Saraçoğlunun adaylık döneminde hemşehrilerimize vermiş olduğu sözler vardı. Bu sözlerden biriside şehrimize hanımlar lokali inşa etmekti. Bugün burada böyle anlam bir günde Belediyemizin inşa etmiş olduğu şehrimizdeki ikinci Hanımlar Lokali olan Devlet Hatun Hanımlar Lokalinin açılışını gerçekleştiriyoruz. Hem mahallemizin cazibesini arttıracak hem de hanımlarımızın gerçekten güzel vakit geçirebilecekleri bu önemli eseri şehrimize kazandıran Belediye Başkanımız Kamil Saraçoğluna teşekkürlerimi sunuyor, tüm hanımların 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutluyorum, dedi.

8 Mart Dünya Kadınlar Gününde böylesine güzel bir eseri hanımlarımıza hediye eden Belediye Başkanı Kamil Saraçoğluna teşekkür ediyorum diyen AK Parti Kütahya Milletvekili Ceyda Çetin Erenler; Bu dönemde Belediyemiz tarafından ilki Cumhuriyet Mahallemize kazandırılan Haymeana Hanımlar Lokalimiz hanımlarımız tarafından çok ilgi görmüştü. Fakat hanımlarımız belediyeden bu bölgeye de bir hanımlar lokali inşa edilmesini istiyordu ve bugün burada Devlet Hatun Hanımlar Lokalinin açılışını gerçekleştiriyoruz. Hepimize hayırlı uğurlu olsun. Devlet Hatun Hanımlar Lokalini şehrimize kazandıran ve 8 Mart Dünya Kadınlar Gününde böyle güzel bir eseri hanımlarımıza hediye eden Belediye Başkanımız Kamil Saraçoğlu ve tesiste emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunuyor, tüm hanımlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutluyorum, dedi.

Devlet Hatun Hanımlar Lokalinin açılışında hemşehrilerine hitap eden Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu, 8 Mart dünya kadınlar günü vesilesiyle gerçekleştirdiğimiz Devlet Hatun Hanımlar Lokali açılışına hoş geldiniz. Dünyanın her yerinde bugün 8 Mart Dünya Kadınlar Günü olarak kadının anıldığı, sorunlarının tartışıldığı çözümlerin arandığı önemli bir gün! Biliyoruz ki, kadın toplumun en etkili, birleştirici, uzlaştırıcı ve koruyucu en temel unsurudur. Ülkemizde son yıllarda bu temel prensibi hayata geçiren güzel gelişmelere şahit oluyoruz, dedi.

Başkan Saraçoğlu; Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan Liderliğinde ve Hükümetimizin öncü çalışmaları ile ülkemizde kadına karşı şiddetle etkin bir mücadele gerçekleştirilmektedir. Kadın istihdamının önündeki engelleri kaldırılmakta ve en önemlisi toplumumuzun huzuru, geleceğimizin teminatı için aile birliğinin güçlenmesi yönünde politikalar yürütülmektedir. Hem kadını hem erkeği ve ailenin korunması için seferberliğe davet eden projeler geliştirilmekte ve hayata geçirilmektedir. Hayatın ağır yüklerini taşıyan, elinin emeğini gözünün nuru ile birleştiren, küçük yüreğine koskoca sevgiler sığdıran, güçsüz bedenlerin güçlü kahramanları kadınlar!

Sosyal ve Kadın odaklı Belediyecilik şiarıyla siz değerli Kütahya kadınlarının hizmetine Haymeana Hanımlar lokalini 2017 yılında sunduklarını ifade eden Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu; Haymeana Hanımlar lokalimizi hizmete sunduğumuz ilk günden bugüne yoğun ilginizle haftanın yedi günü 14 saat hizmet vermiş ve sizlerin sağlık ve sosyal yaşantılarına bir nebze de olsa dokunmuş olduk.
Haymeana Hanımlar lokalimize 1 yılda 2400 kişi üyelik yaparken, günlük ortalama kurslar dahil 250 kişi lokalimize giriş yapmıştır. Haymeana Hanımlar Lokalinin başarılı çalışmaları sonucu farklı lokasyonlardan çok yoğun talepler geldi. Bu talepler sonucunda bir tane daha hanımlar lokali yapma ihtiyacı hissettik bugün Devlet Hatun Lokalini hizmete açıyoruz. Rabbim hayırlı uğurlu hayırlı uğurlu eylesin, şeklinde konuştu.

İsmini koyduğumuz Devlet Hatunu kısaca tanıtmak isterim diyen Başkan Saraçoğlu; Devlet Şah Hatun, Germiyanoğlu Süleyman Şah'ın kızı Mevlâna Celalladdin Rumi Oğlunun Torunudur, yani kutlu bir soya mensuptur. Yıldırım Bayezid ile evlenmiş, Osmanlı Şehzâdeleri Musa Çelebi ile Mustafa Çelebi'nin annesidir. Kütahya civarında hüküm sürmüş Germiyanoğluları Beyliği hükümdarı ve kurucusu Yakup bin Ali Şir'in 1341 yılında ölmesinden sonra yerine oğlu Mehmet Bey, onun da ölümünden sonra 1361'de büyük oğlu Süleyman şah (Şah Çelebi) hükümdar oldu. Yıldırım Beyazıt evliliklerinden sonra 11 yıl Kütahyada sancak beyliği yapmıştır. Devlet Şah Hatun bir Osmanlı sultanıyla resmi olarak evlenen son Tük kızıdır. Katılımlarınızdan dolayı teşekkür eder, Devlet Hatun hanımlar lokalimizin hanım kardeşlerimize ve Kütahyamıza hayırlı uğurlu olmasını temenni ederim, dedi.

Şehrimize yapmış olduğu hizmetlerden dolayı Belediye Başkanı Kamil Saraçoğluna teşekkür eden Kütahya Valisi Dr. Ömer Toraman; Böyle güzel anlamlı bir günde 8 Mart Dünya Kadınlar Gününde Devlet Hatun Hanımlar Lokalinin açılışını gerçekleştiriyoruz. Bu vesileyle tüm hanımların 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutluyorum. Tesisin Kütahyamız ve vatandaşlarımıza hayırlı olmasını temenni ediyorum. Şehrimize kazandırdığı güzel eserlerden dolayı Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlunu tebrik ediyor, çalışmalarında başarılar diliyorum, dedi.

Konuşmaların ardından dua edilerek hanımlar tarafından Devlet Hatun Hanımlar Lokalinin kurdelesi hayırlı olsun temennisi ile kesildi. Tören, Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu ile il protokolünün Devlet Hatun Hanımlar Lokalini incelenmesi ve Kütahya Belediyesinin ikramları ile sona erdi.

Bodrum + Zemin Kat + 1 kat olarak inşa edilen Devle Hatun Hanımlar Lokalinde; Aerobik Salonu, 330 m² havuz alanı içinde 135 m² 1,5 mlik derinliğinde büyük havuz ve 10 m² 0,5 mlik derinliğinde küçük havuz, Yönetici Odası, Vitamin Bar Alanı, Sauna, Hamam, Soyunma odaları, Duş Odaları Lavabolar ve WCler , 100 adet eşya ve elbise dolapları ve Mescit, Kafeterya / Mutfak Alanı, Teras (Kış Bahçesi) Alanı, Kreş Alanı, Çok Amaçlı Salon, Kuaför Alanı, Fitness Salonu gibi birçok faaliyet gerçekleştirilebilecek. Ayrıca Devlet Hatun Hanımlar Lokalinin en alt katı ise otopark olarak hizmet verecektir.

Açılış Töreni; Kütahya Valisi Dr. Ömer Toraman ile eşi Neşe Toraman, AK Parti Kütahya Milletvekilleri Ceyda Çetin Erenler ile İshak Gazel, Kütahya Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu ile eşi Aysel Saraçoğlu, Belediye Başkan Yardımcıları Murat Arık, Fatih Gölgeli, Ali İhsan Ertaş, Kütahya İl Emniyet Hasan Çevik, AK Parti Kütahya Belediye Başkan Adayı Ahmet Sami Kutlu, Kütahya Belediyesi Birim Müdürleri, Mahalle Muhtarları, STK Temsilcileri ve çok sayıda vatandaşımızın katılımıyla gerçekleşti. Fotoğrafları Paket Halinde İndirmek İçin Tıklayınız.