21.1.2016

Belediyemiz ve Kütahya Eğitim-Bir Sen İş birliği ile geçen sene düzenlenen orta okullar ve liseler arası Zihnen Ve Bedenen Sağlıklı Nesiller İçin Kitap Okuma yarışması bu sene yeniden düzenleniyor. 2.si düzenlenecek olan Zihnen Ve Bedenen Sağlıklı Nesiller İçin Kitap Okuma yarışması için Belediyemiz ve Kütahya Eğitim-Bir Sen arasında imza protokolü düzenlendi.
İmza protokolünde konuşan Belediye Başkanımız Sayın Kamil Saraçoğlu; Kütahya Belediyesi Ve Eğitim-Bir-Sen İşbirliği ile Zihnen Ve Bedenen Sağlıklı Nesiller İçin Kitap Okuma Yarışmasının bu yıl yeniden düzenliyoruz. 2015 yılında; Ortaokul 5-6 sınıflar, Ortaokul 7-8 sınıflar Liseler kategorisi olmak üzere toplam 3 kategoride yarışma düzenlemiştik. İl genelinde yaklaşık 5500 öğrenci yarışmaya katılım sağladı. 29 Mayıs 2015 tarihinde yapılan ödül töreninde; Her kategoride dereceye giren ilk 3e öğrenciye altın + bisiklet, ilk 20ye giren öğrencilere de bisiklet olmak üzere toplamda 60 adet bisiklet hediye edildi. 2016 yılında da yine 3 kategoride yarışmalar düzenlenecek. Bu yıl Kütahyamızı da simgelemesi açısından; Her 3 kategoride de 43er adet toplamda; 129 adet bisiklet verilecektir. Ben bu çalışmanın Kütahyamıza hayırlı olmasını diliyorum dedi
Zihnen Ve Bedenen Sağlıklı Nesiller İçin Kitap Okuma Yarışması geçen yıl olduğu gibi İl genelinde düzenlenecek ve yarışmaya başvurular, Kütahya Belediyesi ve Eğitim-Bir-Senin internet sitelerinden yapılacaktır.