22.1.2016

Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü ile Hayrat Vakfının ortaklaşa düzenlediği Osmanlı Türkçesi kurslarını tamamlayan kursiyerler sertifikalarını törenle aldı.
Osmanlı Türkçesi sertifika töreni Kuran-ı Kerim tilavetiyle başladı. Törende konuşan Hayrat Vakfı Kütahya Temsilcisi Hüsrev Yarangümeli, Gençlik Merkezlerindeki öğrencilerimiz, Halk Eğitim Merkezlerindeki vatandaşlarımız ve hakeza top yekun bir millet olarak bugün 250 bin insanımız sertifika almış ve Osmanlıca yazıları okur hale gelmiştir. Kütahyada ise 2015 yılında 400 kursiyer kurs alırken, 200 öğretmenimiz Osmanlı Türkçesi öğretebilirlik belgesi aldı dedi.
Açılış konuşmasının ardından kursa katılan kursiyerler Osmanlı Türkçesi ile yazılmış mektuplar okuyarak örnekler sundu.
Törende kursu başarıyla tamamlayan 100 kursiyerden 30u hediye ve sertifikalarını Belediye Başkanımız Sayın Kamil Saraçoğlu ve il protokolünün elinden aldı.
Vahit Paşa Yazma Eserler Kütüphanesi Müdürlüğü konferans salonunda düzenlenen sertifika törenine Belediye Başkanımız Sayın Kamil Saraçoğlu, Kütahya Valisi Şerif Yılmaz, Milli Eğitim Müdürü Coşkun Esen, Kütahya İl Kültür ve Turizm Müdürü Zülkarni Yeldemez, Hayrat Vakfı Kütahya Temsilcisi Hüsrev Yarangümeli, kursiyerler ve çok sayıda davetli katıldı.