28.1.2016

Belediye Başkanımız Sayın Kamil Saraçoğlu Milletvekillerimiz Şükrü Nazlı, Vural Kavuncu, İshak Gazel ve Ahmet Tan ile birlikte Kültür ve Turizm Bakanımız Sayın Mahir Ünal'la Ankara'da bir araya geldi.

Toplantıda 7000 yıllık geçmişi ile bir tarih, kültür, çini ve termal şehri olan Kütahya'mızın değerlerine sahip çıkılarak kültür ve turizm potansiyelimizin artırılması noktasında değerlendirmelerde bulunuldu.

Kütahya Belediyesi Sıtkı Olçar Çini Müzesi, Meydan caddesi, Germiyan Sokağı ve Balıklı Karaa Sokak üzerinde bulunan 33 adet tescilli yapının sokak sağlıklaştırılması kapsamında restorasyon, rölöve, restitüsyon projeleri ve Kütahya kalesinin 70 adet burcunun zemin ve güçlendirme uygulaması ve restorasyon projelerinin uygulanması aydınlatma ile birlikte Kütahya Kalesi çevre düzenlenmesinin yapılması konularındaki talepler dile getirilerek Sayın Bakanımızdan destekleri istendi.

Ayrıca Aizonai Antik Kentinin gün yüzüne çıkartılması, Frigya Kültür Yolu, Murat Dağı Termal ve Kayak Merkezi ile ilgili çalışmalar görüşülerek, Dumlupınar Şehitliği ve Zafertepe Çalköyün tarihi önemi dikkat çekildi ve konu ile ilgili özel ilgi gösterilmesi istendi.

Kültür ve Turizm Bakanımız Sayın Mahir Ünal'da ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirterek Kütahya'nın kültür ve turizm acısından çok önemli bir şehir olduğunu ve talepleri bizzat kendisinin takip edeceğini, Bu projelerin Kütahya'ya önemli katkılar sağlayacağını belirtti.

Belediye Başkanı ve Milletvekilleriyle birlikte birlik ve beraberlik içinde tam bir ekip ruhuyla hareket ederek bu kadronun Kütahya'ya önemli katkılar sağlayacağını söyledi.