2.2.2016

Konya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı tarafından gelen eğitici personel, Kütahya İtfaiye Müdürlüğünde görev yapan İtfaiye personeline eğitim dersleri başladı.
Eğitimlerde İtfaiye Erlerine; İleri Düzey Kurtarma Teknikleri, İp Bağlama ve Düğüm Çeşitleri Eğitimi, yüksek açı, sedye bağlama, yüksekten ve alçaktan sedye ile çekme çıkarma, kurtarma ekipmanlarının tanıtılması ve kullanımı, olay yeri inceleme teknikleri ile ilgili eğitimler. İtfaiye Ruhsat Masası çalışanlarına Binaların Yangından Korunması Hakkındaki Yönetmelik Gereği İşyeri Denetimleri, sahada uygulama çalışmaları ve İtfaiye Raporu Eğitimleri. Şoför Personelimize Yönelik İtfaiye Araçları, Teknik Özellikleri, Pompa Kullanımı ve Köpük+Su karışımları vb. Eğitimleri verildi ayrıca tüm personelimize yönelik ilkyardım eğitimi verilecektir. Eğitimlerimize Altıntaş ilçemizden gelen itfaiye personeli de katılmaktadır.
Eğitimler 05 Ocak 2016 tarihinde yapılacak olan sınav ve tatbikat sona erecek olup, eğitimler sonrasına katılım belgeleri verilecektir.