27.2.2016

Kütahya Belediyesinin Kültür-Sanat etkinlikleri kapsamında düzenlediği Medeniyet Kalbe Düşünce adlı söyleşi programında, Prof. Dr. Sadettin Ökten medeniyet tasavvurunu oluşturan unsurları, Türkiye ve dünyadaki değişimleri anlattı.
Kütahya Belediyesi Hezar Dinari Kültür Merkezinde şair Serdar Tuncerin yönelttiği sorular eşliğinde gerçekleşen program da, Prof. Dr. Ökten medeniyet kavramının ne olduğunu anlattı.
Gözlemlerini aktaran Ökten, "Türk insanı dünyayı, yenidünyayı tanıyor ve bu tanımayı bizzat kendisi yapıyor. Tanıdıkça daha reel davranmaya başladı. Daha eskiden birileri anlatırdı, biz de inanırdık. Şimdi yeni yeni tanımaya başladık. Biz dünyayı tanıdıkça bize verilen kimlik kartının yetersiz olduğunu gördük.
Serdar Tuncer de programa şiir ve anlattığı anekdotlarla renk kattı. Program sonunda Belediye Başkanımız Sayın Kamil Saraçoğlu, Prof. Dr. Sadettin Ökten ve Serdar Tuncere çini tabak takdim etti.
Kütahya Belediyesi Hezar Dinari Kültür Merkezinde düzenlenen programa Kütahya Valisi Sayın Şerif Yılmaz,Belediye Başkanımız Sayın Kamil Saraçoğlu ile, İl Müftüsü Hacı Yusuf Gül, Ak Parti Kadın Kolları Başkanı Ceyda Çetinerenler, Belediye Başkan Yardımcılarımız Galip Gültekin, Murat Arık, Fatih Kölgeli, Ali İhsan Ertaş ve çok sayıda sevenleri katıldı.