4.3.2016

Belediye Başkanımız Sayın Kamil Saraçoğlu modern kentlerin ulaşım planlamaların da ayrı bir öneme sahip olan ,Bisiklet Yolu Projesi" çalışmalarını yerinde inceledi.
Kütahya'da bisiklet kullanımını kısıtlayan alt yapı yetersizliği ve bağımsız bisiklet yolu eksikliğinin farkında olduklarını belirten Belediye Başkanımız Sayın Kamil Saraçoğlu bizzat takip ettiği, bağımsız bisiklet yolu projesini ilk kez Fatih Sultan Mehmet Bulvarından başlayıp Zafer Tepe kavşağına kadar uygulayacaklarını ifade etti.
Başkanımız, "Kütahya'da bisiklet kullanan vatandaşlarımızın sayısı oldukça fazla, hizmet sınırlarımız içerisindeki cadde ve sokaklarda bisiklet kullanan vatandaşların rahatlıkla gezecekleri yollar yapıyoruz. Kütahyamızın estetik yapısına olumlu kazanımlar sağlayacak olan proje içerisinde yayaların kullanacağı kaldırımlar, bisiklet yolu ve araç yolu ayrı ayrı planlandı ve buna göre de çalışmalar sürüyor. Ekiplerimizin projeye bağlı olarak sürdürdükleri çalışmalar neticesinde çok güzel bir görüntü ortaya çıkacak. Vatandaşlarımız yapılan yolda gönül rahatlığıyla bisiklet kullanabilecekler, dedi.
Belediye Başkanımız Sayın Kamil Saraçoğlu, beraberinde Belediye Başkan Yardımcıları Ali İhsan Ertaş, Fatih Kölgeli, Fen İşleri ve Ulaşım Müdürlüğü yetkilileriyle birlikte devam eden bisiklet yolu çalışmalarını inceledi.