8.3.2016

Diyarbakır'ın Sur ilçesinde süren operasyonlar sırasında teröristlerin saldırısında ağır yaralanan ve kaldırıldığı hastanede şehit olan Jandarma Uzman Çavuş İbrahim Tetik baba ocağı Kütahya'da ebediyete uğurlandı.
Şehit Jandarma Uzman Çavuş İbrahim Tetik için Yenibosna Mahallesi'ndeki Yenibosna Camii'nde tören düzenlendi. Törene Vali Şerif Yılmaz, Belediye Başkan Vekilimiz Galip Gültekin, , AK Parti Kütahya Milletvekilleri Mustafa Şükrü Nazlı, Vural Kavuncu, İshak Gazel ve Ahmet Tan, Bursa Jandarma Bölge Komutanı Tümgeneral Seyfullah Saldık, Cumhuriyet Başsavcısı Alim Taş, DPÜ Rektörü Prof. Dr. Remzi Gören, İl Emniyet Müdürü Mehmet Gülnaz, İl Müftüsü Hacı Yusuf Gül, şehidin babası Necmi Tetik, annesi Vasfiye Tetik, daire müdürleri, ile çok sayıda vatandaş katıldı.
Şehidin Babası Necmi Tetik, cenaze törenin boyunca alkış yapılmamasını ve slogan atılmaması isteyerek, "İbrahim vatanını ve milletini çok seviyordu. Şehit olmak istiyordu. İbrahim hak etti ve muradına erdi. Vatan sağ olsun. Allah devletimize zeval vermesin" dedi.
Yenibosna Camisine götürülen cenaze, burada İl Müftüsü Hacı Yusuf Gül'ün kıldırdığı namazın ardından Yenibosna Mezarlığında toprağa verildi.