12.3.2016

Belediyemiz tarafından Böbrek ve Diyaliz Hastaları için Moral Gecesi kapsamın da düzenlenen etkinlikte Türk Halk Müziğinin sevilen sanatçısı Orhan Hakalmaz Dumlupınar Kapalı Spor Salonunda sahne aldı.
Konser öncesi bir konuşma yapan Belediye Başkan Vekilimiz Sayın Galip Gültekin, bu tür etkinliklerin ileri ki günlerde de devam edeceğini söyledi.

Gösterilen ilgiden duyduğu memnuniyeti dile getiren Orhan Hakalmaz, Burada gerçek bir türkü dinleyicisi var. Sizler türkülerimizi hissedip sahip çıkmasanız biz buralara gelemeyiz. Türkülerimize gelecek nesillerimiz için sahip çıkmalıyız. Bizim bırakabileceğimiz en önemli miraslardan birisi de budur. Bunu bugün burada hepiniz bir kez daha gösterdiniz. Dedi
Sanatçı Orhan Hakalmaz, yaklaşık 1,5 saat sahnede kalarak, türkülerini seslendirdi. Çok sayıda böbrek ve diyaliz hastası da Hakalmazın parçalarına eşlik etti

Dumlupınar Kapalı Spor Salonu'nda gerçekleştirilen konsere Belediye Başkan Vekilimiz Sayın Galip Gültekin, Belediye Başkan Yardımcılarımız Murat Arık, Fatih Kölgeli, Ali İhsan Ertaş, Ak Parti Kütahya İl Başkanı Ali Çetinbaş, Ak Parti Merkez İlçe Başkanı Cevdet Korkmaz ve çok sayıda vatandaşımız katıldı.
Konser sonunda Belediye Başkan Vekilimiz Sayın Galip Gültekin ve AK Parti Kütahya İl Başkanı Ali Çetinbaş tarafından hediyeler takdim edildi.