18.3.2016

Belediye Başkanımız Sayın Kamil Saraçoğlu Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 101. Yılı dolayısıyla Hazer Dinari Kültür Merkezinde gerçekleştirilen ve Kütahya Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından hazırlanan anma programına katıldı.

18 Mart Şehitleri Anma Günü programı, Saygı Duruşu ve İstiklal Marşımızın okunması ile başladı. Programda Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmenleri Uğur Gürlek ve Erkan Bayram tarafından hazırlanan 18 Mart 1915 adlı belgesel sunuldu. Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerinin Çanakkale Savaşını sahnelendiği bölümde ise duygu dolu anlar yaşandı.

Hazer Dinari Kültür Merkezinde gerçekleştirilen anma programına Vali Sayın Şerif Yılmaz, Belediye Başkanımız Sayın Kamil Saraçoğlu, Hava Er Eğitim Tugay ve Garnizon Komutanı Celal Başoğlu, Cumhuriyet Başsavcısı Alim Taş, Adli Yargı İlk Derece Mahkemesi Adalet Komisyonu Başkanı Muhammed Yavuz, Baro Başkanı Ahmet Atam, İl Jandarma Komutanı Albay Mustafa Uğur, İl Emniyet Müdürü Mehmet Gülnaz, İl Genel Meclisi Başkanı Musa Yılmaz Ak Parti İl Başkanı Ali Çetinbaş ile çok sayıda vatandaş katıldı.